banner181

Üniversitelilerden köy okulları için kitap toplama kampanyası

14 Mart 2012 Çarşamba 11:38
Bu haber 668 kez okundu

Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri 'topluma hizmet' dersi kapsamında ‘Kitap Bir Işıksa Sen de Bir Işık Yak’ adlı kitap toplama kampanyası başlattı. Öğrenciler kampanya kapsamında topladıkları kitapları köy...

Üniversitelilerden köy okulları için kitap toplama kampanyası
Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri 'topluma hizmet' dersi kapsamında ‘Kitap Bir Işıksa Sen de Bir Işık Yak’ adlı kitap toplama kampanyası başlattı. Öğrenciler kampanya kapsamında topladıkları kitapları köy okullarının kütüphanelerine göndereceklerini söyledi.

Eğitim Fakültesi 3’ncü sınıf öğrencileri Engin Akyol, Betül Yalçınkaya, Serpil Şahin ve Ayşegül Güler'in, öğretim üyeleri Doç. Dr. Mehmet Kamil Coşkun ve Doç. Dr. Abdulcelil kontrolünde başlattığı kitap kampanyası sürüyor.
    
        Kırsal kesimde bulunan okulların kütüphanelerine katkıda bulunmak istediklerini belirten öğrenciler, özellikle kampanya kapsamında ilköğretim 1 ve 5. sınıfları kapsayacak nitelikte olmasını istedi. Öğrenciler, çocuklara yönelik çizgi roman, çocuk okuma setleri ile hikaye ve romanları topladıklarını kaydetti.


        "Şimdiden Herkesin Desteğini Bekliyoruz”
        ‘Kitap Bir Işıksa Sende Bir Işık Yak’ sloganıyla yola çıkan öğrenciler, vatandaşların kampanyaya ilgi göstermesini beklediklerini dile getirdi.

        Herkesin evinde mutlaka fazla kitap olduğunu kaydeden öğrenciler, "Öğretmen adayı olarak öncelikle köy okullarımızın kütüphanelerine katkıda bulunmak istiyoruz. Geleceğimiz olan kardeşlerimize en iyi şekilde faydalı olmak için kitap okumalarını öneriyoruz. Bunun için kitap toplama kampanyasına gittik. Bu kampanyada en az bir okulumuzun kütüphanesini zenginleştirmek istiyoruz. Kampanyamıza ilginin fazla olması durumunda ise birkaç okulumuzu belirleyip onlara da destek çıkacağız. Hiçbir karşılığı olmayan bu gönül bağına herkesin katkıda bulunacağına inanıyoruz. Bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız kitapları Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yazı İşleri'ne gönderebilirler.” açıklamasını yaptı.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder