banner181
banner210

Yozgat’ta baharın müjdesi çiğdemler açtı

14 Mart 2012 Çarşamba 11:31
Bu haber 685 kez okundu

Yozgat'ta havanın ısınmasıyla birlikte baharın müjdecisi olarak bilinen çiğdemler de açmaya başladı. Yozgat’ın Yerköy ilçesine bağlı Orhan köyünde bazı vatandaşlar tepelere çıkarak çiğdem topladı. İsmail Bozkurt, önceki yıllara...

Yozgat'ta baharın müjdesi çiğdemler açtı
Yozgat'ta havanın ısınmasıyla birlikte baharın müjdecisi olarak bilinen çiğdemler de açmaya başladı. Yozgat’ın Yerköy ilçesine bağlı Orhan köyünde bazı vatandaşlar tepelere çıkarak çiğdem topladı. İsmail Bozkurt, önceki yıllara göre bu yıl kışın sert geçtiğini belirterek, "Komşularımızla birlikte çiğdem toplamaya çıktık. Topladığımız bu çiğdemleri evde çocuklara vereceğim. Fazla toplayabilirsek çiğdem pilavı da yaptıracağım. Değnekle topraktan çiğdem çıkarmak zor." dedi.

    Ahmet Turan da çiğdemin çıkmasının baharın geldiğini gösterdiğini ifade ederek, "Bu yıl çok karlı geçti. Karların erimesiyle biz de çiğdem toplamaya çıktık." diye konuştu. Hakan Özer de bu yıl kışın daha uzun sürdüğünü söyledi. Özer, "Önceki yıllara göre kış bu yıl daha uzun sürdü. Geçtiğimiz yıllarda çiğdemler çoktan çıkmış olurdu. Biz de topladığımız çiğdemlerle pilav yaptıracağız. Buralarda çiğdem pilavı meşhurdur." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder