banner181
banner210

Hırsızlık zanlılarını 'kene' yakaladı

14 Mart 2012 Çarşamba 11:30
Bu haber 719 kez okundu

İstanbul'daki lüks villalarda artan hırsızlık olayları jandarma timlerini harekete geçirdi. Çaldıkları araçlarla hırsızlık bölgelerine giden zanlıların peşine düşen ve 'kene' adı verilen tim, ilk operasyonda kıl payı kaçmayı başaran...

Hırsızlık zanlılarını 'kene' yakaladı
İstanbul'daki lüks villalarda artan hırsızlık olayları jandarma timlerini harekete geçirdi. Çaldıkları araçlarla hırsızlık bölgelerine giden zanlıların peşine düşen ve 'kene' adı verilen tim, ilk operasyonda kıl payı kaçmayı başaran zanlıları ikinci seferde yakaladı. Yakalanan 6 şüphelinin lüks semtlere lüks, orta gelir seviyeli mahallelere normal araçlarla gittiği belirlendi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na ulaşan hırsızlık başvuruları sonrasında Çekmeköy bölgesinde 4 kişilik bir tim oluşturuldu. İkisi astsubay, ikisi de uzman jandarmadan oluşan time hırsızlık olaylarını çözme görevi verildi. Ancak timin işi hayli zordu. Çünkü bulundukları bölgede hırsızlık konusunda uzmanlaşmış bir grubun bulunduğu ve bu zanlıların lüks araç ve ev hırsızlığı yaptıkları belirtildi. Timin başlattığı araştırmalar sürerken jandarmaya iki ayrı çalıntı araç başvurusu ulaştı. Aynı kişiye ait araçların peşine düşen jandarma ekibi, başka bir hırsızlık olayı sırasında araçların izini buldu. Başlatılan takip ile zanlıları sokak aralarında kovalayan timler, terk edilmiş iki çalıntı aracı buldu. Ancak şüphelilerin araçları bırakıp kaçtıkları ortaya çıktı. Olayın ardından araçlar sahibine teslim edildi.

Öte yandan, zanlıların yakalanması için araştırmalara devam edildi. Kene timinin araştırmaları sonucu aranan zanlıların izine Pendik’te rastlandı. Kiralık bir araç içinde E.M. ve S.Ş’yi gözaltına alan jandarma, şüphelilerin kimliklerinin sahte olduğunu belirledi. Operasyonu genişleten 'Kene' timi, 4 şüpheliye daha gözaltına aldı. İfadeler doğrultusunda yakalanan şüphelilerin hırsızlık olaylarında birlikte hareket ettikleri anlaşıldı. Şüphelilerin, ifadelerinde, hırsızlık kayıtları nedeniyle sahte kimlik kullandıklarını ve görev dağılımı ile hareket ettiklerini itiraf ettiği ileri sürüldü.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda; bir adet ipod marka müzik çalar, bir miktar uyuşturucu madde, 271 adet orijinal bandrollü film CD’si, 6 adet orijinal bandrollü müzik CD’si, 170 adet orijinal bandrollü DVD, 65 adet telefon kartı ve hırsızlıkta kullanıldığı düşünülen aletler ele geçirildi.

İfadeleri alınan şüphelilerden E.M ile S.Ş sevk edildikleri mahkemece tutuklandı. Diğer şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder