banner181
banner210

Başkan Demirtaş ilçedeki hizmet vakıflarını dinliyor

14 Mart 2012 Çarşamba 11:29
Bu haber 353 kez okundu

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ilçe genelinde hizmet veren vakıflara yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. Vakıf yöneticileri ile fikir alış verişinde bulunan Demirtaş, aynı zamanda belediye hizmetlerini de anlatıyor.        Belirlenen...

Başkan Demirtaş ilçedeki hizmet vakıflarını dinliyor
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ilçe genelinde hizmet veren vakıflara yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. Vakıf yöneticileri ile fikir alış verişinde bulunan Demirtaş, aynı zamanda belediye hizmetlerini de anlatıyor.

        Belirlenen ziyaret programı çerçevesinde vakıfları gezen Demirtaş'ın ilk durağı Başarı Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı oldu. Ziyarette Başkan Demirtaş'a Başkan Yardımcısı Burhan Taş,Belediye Meclis üyeleri Mustafa Umar, Beşir Sarıoğlu, Sezai Onaran, Mustafa Okur ve Özel Kalem Müdürü Nevzat Özenç eşlik etti.Vakıf Başkanı Muharrem Durmuşoğlu ve Yönetim Kurulu üyesi Nevzat Yüksel vakıfın çalışmaları ve Başarı Üniversitesi'nin durumu hakkında bilgi verdi.

        Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Durmuşoğlu, ''Yapmış olduğu çalışmalar ile ilkadım'da her zaman bir ilke imza atan Başkanımız Necattin Demirtaş'a ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum." dedi. Ziyaret sonrası Durmuşoğlu, Demirtaş'a Kütahya çinisi hediye etti.

        "DOĞA PARK İLE BİR İLKE DAHA İMZA ATILDI"

        Tema Samsun Vakfı İl Temsilciliği'ne de ziyarette bulunan Demirtaş ve heyetine çalışmalarını slayt şeklinde anlatan Recep Ertorun, vakfın 20 yıldır hizmet verdiğini söyledi. Ertorun, 1995 yılında kurulan Samsun İl Temsilciliği'nin İlkadım Belediyesi Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu'yla İlkadım Doğa Parkı ile çocuklara doğa sevgisini aşılayarak doğayı korumak adına bir ilke daha imza atıldığını dile getirdi.


        "YAŞANABİLİR BİR İLKADIM"

        Başkan Necattin Demirtaş ise yaptığı açıklamada, ilçe genelindeki tarihi yapılarda dokuya uygun otantik bir çevre düzenlemesi ile doğayı ve yeşil alanları koruyarak halkın hizmetine sunacaklarını ifade etti.

        İlin gelişmesi ve vizyon kazanmasında deneme yanılma yönetimiyle çözüm bulunmayacağını dile getiren Demirtaş, ''Çözüm üretme adına belediye bünyesinde Ar-Ge birimi ile ortak çalışacak yeni Etüt Proje Müdürlüğü kurduk. Bu sayede İlkadım ilçesinin tarihi ve kültürel özellikleri korunarak gelişime uygun bir ticaret ve yaşam alanı yaratarak yaşanabilir bir İlkadım için çalışmalarımıza hız vereceğiz." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder