banner181

Diyarbakır’ın tarihi burçları işgalcilerden temizlendi

14 Mart 2012 Çarşamba 11:22
Bu haber 482 kez okundu

Diyarbakır’ın tarihi sur ve burçlarını işgal ederek burada tezgah açanlara yönelik operasyon düzenlendi. Polis ve zabıtanın birlikte düzenlediği operasyonda depo ya da çay ocağı olarak kullanılan burçlar işgalcilerden arındırıldı.    Sur...

Diyarbakır'ın tarihi burçları işgalcilerden temizlendi
Diyarbakır’ın tarihi sur ve burçlarını işgal ederek burada tezgah açanlara yönelik operasyon düzenlendi. Polis ve zabıtanın birlikte düzenlediği operasyonda depo ya da çay ocağı olarak kullanılan burçlar işgalcilerden arındırıldı.

    Sur Belediyesi İmar Müdürlüğü’ne bağlı Kaçak Yapı Kontrol ekibi, Diyarbakır’ın sur ve burçlarını kaçak kullananlara yönelik çalışma yaptı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Sur Belediyesi zabıta ekipleri ile Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ekiplerinin katıldığı operasyonda, burçları işgal ederek çay ocağı, güvercin kümesi, bisiklet tamircisi gibi amaçlarla kullanan kişiler tahliye edildi. Sur Belediyesi İmar Müdürü Mehmet Yazmaz, tarihi dokulara zarar verecek bu tür durumları önlemek için ellerinden geleni yapacaklarını ve denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğini söyledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder