banner181
banner210

Aşırı soğukların ardından Ukrayna’yı Avrupa gribi vurdu

14 Mart 2012 Çarşamba 10:55
Bu haber 1304 kez okundu

Aşırı soğuklar nedeniyle zor bir kış geçiren Ukrayna’yı, şimdi de Avrupa’dan gelen grip salgını tehdit ediyor. Termometrelerin artıyı gösterdiği başkent Kiev’de havaların yumuşamasıyla birlikte salgın hastalıklar da etkili olmaya...

Aşırı soğukların ardından Ukrayna'yı Avrupa gribi vurdu
Aşırı soğuklar nedeniyle zor bir kış geçiren Ukrayna’yı, şimdi de Avrupa’dan gelen grip salgını tehdit ediyor.
Termometrelerin artıyı gösterdiği başkent Kiev’de havaların yumuşamasıyla birlikte salgın hastalıklar da etkili olmaya başladı. Ukrayna Sağlık Bakanlığı gribin büyük bir hızla yayıldığını bildirildi.
Ülkeye gribinFinlandiya’dan geldiği iddia edildi. Ukrayna basını gribin yayılmasının çoktan salgın eşiğine ulaştığını yazdı.

Enfeksiyon uzmanı, hekim Tetyana Luşçıtseva; “Şiddetli soğuklar ve kar başkenti peyderpey terk ederken,yerini gribe bıraktı.Nispeten sıcak hava, H3N3 gribi için ideal bir ortam hazırladı. Henüz hastalanmamış olanların, evden çıkarlarken burun deliklerine krem sürebilirler” dedi.

Vatandaş ise soğan ve sarımsak tüketerek grip salgınıyla mücadele etmeye çalışıyor.
Gribin salgın olarak nitelenmesi için yetkililer önümüzdeki günlerde toplanacak. Ülke genelinde okulların karantinaya alınması ve eğitime ara verilmesi de ihtimal dahilinde bulunuyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder