banner181
banner210

'Baba mesleğini yapıyorum' diyen hırsızlık zanlısı suçüstü yakalandı

14 Mart 2012 Çarşamba 10:52
Bu haber 406 kez okundu

Adana'da poliste 41 suçtan kaydı olan Erkan E.(22), cep telefonu çaldığı sırada suçüstü yakalandı. "Baba mesleğini devam ettiriyorum." diyen hırsızlık zanlısı, tutuklanarak cezaevine konuldu.         Adana...

'Baba mesleğini yapıyorum' diyen hırsızlık zanlısı suçüstü yakalandı
Adana'da poliste 41 suçtan kaydı olan Erkan E.(22), cep telefonu çaldığı sırada suçüstü yakalandı. "Baba mesleğini devam ettiriyorum." diyen hırsızlık zanlısı, tutuklanarak cezaevine konuldu.

        Adana ve Mersin'deki alışveriş merkezlerinin elektronik mağazalarına giren Erkan E., güvenlik kitini sökerek bir yılda 10'a yakın cep telefonu ve bilgisayar çaldı. En son merkez Yüreğir ilçesinde büyük bir alışveriş merkezindeki elektronik mağazasına giren şahıs, burada bir cep telefonunun güvenlik kitini söktü, çıkarken ise güvenlik görevlilerinin durumu fark etmesi üzerine suçüstü yakalandı.

        Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu'nda ifadesi alınan Erkan E.'nin, "Bu iş benim baba mesleğim, ben de baba mesleğini yapıyorum. Mağazalardaki güvenlik açığından faydalanıp istesem günde onlarca telefon çalabilirdim." dediği öğrenildi.

        Şahsın üzerinde ve evindeki aramalarda bir bilgisayar ile iki cep telefonu bulundu. Erkan E.'nin babası O.E.'nin da poliste aynı suçtan kaydının bulunduğu belirtildi. Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadesinin ardından 'nitelikli hırsızlık' suçlamasıyla adliyeye sevk edilen Erkan E. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder