banner181
banner210

ABD Savunma Bakanı sürpriz ziyaretle Afganistan’da

14 Mart 2012 Çarşamba 10:39
Bu haber 500 kez okundu

ABD Savunma Bakanı Leon Panetta, bugün sürpriz bir ziyaretle Afganistan’a geldi. Panetta’nın ziyareti, Afganistan’da bir Amerikalı asker tarafından16 sivilin öldürülmesinin ardından gerçekleşmesi açısından önem taşıyor. ABD Savunma...

ABD Savunma Bakanı sürpriz ziyaretle Afganistan'da
ABD Savunma Bakanı Leon Panetta, bugün sürpriz bir ziyaretle Afganistan’a geldi. Panetta’nın ziyareti, Afganistan’da bir Amerikalı asker tarafından16 sivilin öldürülmesinin ardından gerçekleşmesi açısından önem taşıyor.

ABD Savunma Bakanı Leon Panetta, ülkenin güneyindeki Helmand eyaletindeki Bastion havaalanına geldi. Panetta, gelişinden hemen sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD stratejisinin çalıştığını ve sivillerin öldürülmesi ile başlayan olayların da dineceğine inandığını söyledi.

Leon Panetta’nın Afganistan ziyareti geçtiğimiz Pazar günü bir Amerikalı asker tarafından 9’u çocuk 16 sivilin öldürülmesinden önce planlanmıştı. ABD Savunma Bakanı, söz konusu katliam sonrası saldırıların hedefi olabilecek ABD askerlerine bir konuşma yapacak. Taliban da sivillerin öldürülmesinin intikamını alacağını duyurmuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder