banner181
banner210

AKTİSAD üyeleri Bosna Hersek ve Tanzanya gezisinden döndü

14 Mart 2012 Çarşamba 10:17
Bu haber 422 kez okundu

Iğdır Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD) tarafından düzenlenen Tanzanya ve Bosna Hersek gezilerine katılan işadamları, ziyaretlerinin verimli geçtiğini bildirdi.        AKSİAD'dan yapılan...

AKTİSAD üyeleri Bosna Hersek ve Tanzanya gezisinden döndü
Iğdır Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD) tarafından düzenlenen Tanzanya ve Bosna Hersek gezilerine katılan işadamları, ziyaretlerinin verimli geçtiğini bildirdi.

        AKSİAD'dan yapılan yazılı açıklamada Tanzanya ve Bosna Hersek gezilerine ilişkin bilgi verildi. Bosna Hersek'ten başlayan gezi kapsamında, ilk gün Saray Bosna'yı gezen AKTİSAD heyeti, Baş Çarşı'daki izlenimlerinin ardından şehitliği ve merhum Cumhurbaşkanı Aliya İzzet Begoviç'in mezarını ziyaret etti. Bosna'da bulunan Türk okullarını ziyaret ettiler. Gezinin ikinci gününde, savaşın daha az kayıpla bitmesinde önemli rol oynayan tüneli inceleyen işadamları, gezi kapsamında Mostar, Tuvarnik ve Grojne şehirlerinde gezi ve incelemelerde bulundu.

        İşadamları, Bosna Hersek'ten Tanzanya’ya giderek Başkent Darüsselam ve Zanzibar şehrinde incelemelerde bulundu. Darüsselam’ın tarihi ve turistik yerlerin gezisinin ardından feribotla Zanzibar’a geçen heyet Serengeti Doğal Hayvanat Parkı’nda safari yaparak Zanzibar kentindeki baharat bahçelerini ve kaplumbağa adasında her biri 200-300 kilo ağırlığındaki dev kaplumbağaların bulunduğu hayvanat bahçesini gezdi. Heyet Zanzibar adasında açılan Feza Türk okulunu ziyaret ederek, Türk öğretmenlerle de bir araya geldi.

        Dernek Genel Sekreteri Serkan Yeniçeri düzenlenen gezinin kültürel bir gezi olduğunu belirterek, "Yıl içerisinde kültürel ve iş gezilerimize devam edeceğiz. Amacımız hem kültürel gezilerle iş damlarımıza ufuk açıcı programlar yapmak hem de ticari anlamda fuar ve iş gezileri ile birlikte üyelerimize yurt dışına çıkma alışkanlığını kazandırmak uluslar arası arenada temaslar sağlamak ve ithalat-ihracat konularında yetenek kazandırmaktır." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder