banner181

Kablo hırsızlarına karşı kalasla sabaha kadar nöbet tutuyor

14 Mart 2012 Çarşamba 09:52
Bu haber 531 kez okundu

İzmir'in Gaziemir ilçesinde iki katlı bir ev yapan Nihat Biçer, inşaatlara dadanan kablo hırsızlarına karşı her gece elinde kalasla nöbet tutuyor. Aynı bölgede son bir haftada yedi sekiz inşaattan kablo çalındığını belirten 47 yaşındaki...

Kablo hırsızlarına karşı kalasla sabaha kadar nöbet tutuyor
İzmir'in Gaziemir ilçesinde iki katlı bir ev yapan Nihat Biçer, inşaatlara dadanan kablo hırsızlarına karşı her gece elinde kalasla nöbet tutuyor. Aynı bölgede son bir haftada yedi sekiz inşaattan kablo çalındığını belirten 47 yaşındaki Biçer, "Polis ekipleri devriye atıyor ama yine de hırsızlıkların önüne geçilemedi. Biz de vatandaş olarak inşaatımızın önünde sabaha kadar nöbet tutuyoruz." dedi.

Emekli olan Biçer, 555 Sokak'taki inşaatının etrafında tur atıyor, zaman zaman da otomobilinin içine girerek battaniyeyle ısınmaya çalışıyor. Birkaç gün önce hırsızların inşaata girdiklerini ancak kurduğu alarmın çalması üzerine bir şey çalamadan kaçtıklarını anlatan Biçer, "Bu olaydan bir gün sonra komşu inşaata girdiler ve tüm kabloları ya çekerek ya da bağlantılarını keserek çaldılar. Hırsızlar, 20-30 lira edecek kabloları çalarken inşaat sahiplerine binlerce liralık zarar veriyor." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder