banner181

Kayıp gazetecilerin yakınları Suriye Konsolosluğu önünde eylem yaptı

14 Mart 2012 Çarşamba 06:14
Bu haber 1674 kez okundu

Suriye'ye belgesel çekmek için giden ancak 4 gündür kendilerinden haber alınamayan gazeteci Adem Özköse ve kameraman Hamit Coşkun'un yakınları, Nişantaşı'ndaki Suriye Konsolosluğu önünde eylem yaptı. Özköse ve Coşkun'un arkadaşları...

Kayıp gazetecilerin yakınları Suriye Konsolosluğu önünde eylem yaptı
Suriye'ye belgesel çekmek için giden ancak 4 gündür kendilerinden haber alınamayan gazeteci Adem Özköse ve kameraman Hamit Coşkun'un yakınları, Nişantaşı'ndaki Suriye Konsolosluğu önünde eylem yaptı.

Özköse ve Coşkun'un arkadaşları ile 16 Temmuz Gençlik Hareketi isimli grubun üyeleri, saat 00.30'da Nişantaşı'ndaki Suriye Konsolosluğu önüne gelerek kayıp basın mensuplarının bulunmasını istedi. Yaklaşık 30 kişilik grup, Esed yönetimini protesto ederek, Türkçe ve Arapça olarak "Katil Esad Suriye'den defol", "Zulme karşı omuz omuza" sloganlarını attı.

Grup adına konuşan Abdurrahim Boynukalın, "2 arkadaşımızdan 4 gündür haber alamıyoruz. Zaten savaş bölgesi, kendimize muhatap bulamadık. Suriye'deki Esad zulmünün bir an önce son bulmasını diliyoruz. Arkadaşlarımız bulunana kadar eylemlerimize devam edeceğiz" dedi.

Çevik Kuvvet polisi, konsolosluk önünde güvenlik önlemi aldı. Basın açıklaması yapan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder