banner181
banner210

Kayıp gazetecilerin yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor

14 Mart 2012 Çarşamba 03:50
Bu haber 1721 kez okundu

Suriye’de yaşanan kanlı olaylarla ilgili belgesel çekmek için İdlib kentine giden ve 4 gündür kendilerinden haber alınamayan 2 Türk gazetecinin yakınları Dışişleri Bakanlığı’na geldi.Gerçek Hayat Dergisi Ortadoğu Temsilcisi Adem Özkese...

Kayıp gazetecilerin yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor
Suriye’de yaşanan kanlı olaylarla ilgili belgesel çekmek için İdlib kentine giden ve 4 gündür kendilerinden haber alınamayan 2 Türk gazetecinin yakınları Dışişleri Bakanlığı’na geldi.

Gerçek Hayat Dergisi Ortadoğu Temsilcisi Adem Özkese ile kameraman Hamit Coşkun, yaklaşık bir hafta önce İdlib'e gitmişlerdi. Aralarında Adem Özkese’nin eşi Raziye Nur Özkese’nin de bulunduğu bir grup, gece saatlerinde bakanlık kapısında toplandı. Konuyla ilgili yetkililerden bilgi almak istediklerini ifade eden gruba gündüz saatlerinde açıklama yapılacağı söylendi.

Adem Özkese'nin arkadaşı Muhammet Halil Kaya, 4 gündür 2 gazeteciden haber alamadıklarını söyledi. Bakanlık çalışanlarından konuyla ilgili duyarlılık beklediklerini ifade eden Kaya, ”Adem Özkese uzun yıllar Suriye’de yaşadı. Suriye'de olanları yakından bilen birisi. Baas rejimi de kendisini yakından tanıdığı için arkadaşlarımıza zarar verilebileceği endişesi içerisindeyiz“ diye konuştu.

Gruptakiler daha sonra Suriye’nin Ankara Büyükelçiliği’ne geçti. Elçilik önünde açıklama yapan Gökhan Özekin, arkadaşlarının yaşamlarından endişe ettiklerini, Suriyeli yetkililerden konuyla ilgili açıklama beklediklerini dile getirdi. Özekin, arkadaşlarının durumuyla ilgili bilgi alana kadar elçilik önünde toplanmayı sürdüreceklerini anlattı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder