banner181

Sahte ehliyet çetesine 5 ayrı ilde eş zamanlı operasyon: 24 gözaltı (Özel)

14 Mart 2012 Çarşamba 03:04
Bu haber 421 kez okundu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri, yabancı ehliyetleri sahte evrak ve kimliklerle Türk ehliyetine çeviren şebekeyi çökertti. 5 ayrı ilde yapılan eş zamanlı operasyonda, şebeke üyesi oldukları...

Sahte ehliyet çetesine 5 ayrı ilde eş zamanlı operasyon: 24 gözaltı (Özel)
Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri, yabancı ehliyetleri sahte evrak ve kimliklerle Türk ehliyetine çeviren şebekeyi çökertti. 5 ayrı ilde yapılan eş zamanlı operasyonda, şebeke üyesi oldukları iddia edilen 24 kişi gözaltına alındı.

İstanbul, Tekirdağ, Aydın, İzmir ve Iğdır olmak üzere 5 ilde aynı anda düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 24 kişi, gece saatlerinde Ereğli’ye getirdi. Ereğli Devlet Hastanesi'nde 4’er kişilik gruplar halinde sağlık kontrolünden geçirilen şahıslar, 4 gün boyunca ilçe emniyet müdürlüğünde gözaltında kalacak.

150 DEN FAZLA YABANCI EHLİYET DEĞİŞTİRİLMİŞ

Şebekenin bugüne kadar 150'den fazla yabancı ehliyeti sahte evraklarla değiştirdiği anlaşıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği, şebekenin Ereğli'de de faaliyet gösterdiğini tespit edince zanlılar yakın takibe alındı. Şebeke üyelerinin sahte kimlik ve evraklarla 2 ayrı GSM operatörü bayisinden çok sayıda iPhone 4S ve Blackberry telefon alarak piyasa değerinin altında fiyatla sattıkları da ortaya çıktı. Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan araştırmalarda birçok evraka el konuldu.

Şebekenin elebaşısı olduğu öne sürülen N.G. ile birlikte 23 kişi, önümüzdeki Cuma günü adliyeye çıkarılacak.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder