banner181
banner210

Mahalle halkı, mahallesini süpürgeyle temizliyor

13 Mart 2012 Salı 15:12
Bu haber 753 kez okundu

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Alioğlu Köyü Hıdırlar Mahallesi, temizlik konusunda diğer mahallelere örnek oluyor. Mahalle sakinleri, mahalle içindeki anayolu kendi imkânlarıyla süpürge ile temizliyor.        Alaplı’ya...

Mahalle halkı, mahallesini süpürgeyle temizliyor
Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Alioğlu Köyü Hıdırlar Mahallesi, temizlik konusunda diğer mahallelere örnek oluyor. Mahalle sakinleri, mahalle içindeki anayolu kendi imkânlarıyla süpürge ile temizliyor.

        Alaplı’ya bağlı Alioğlu Köyü sakinleri, mahallelerini kendi elleriyle temizliyor. Herkesin, kendi ev ve iş yerinin önünü süpürdüğü mahalle, diğer mahallelere de örnek oluyor. Temizlik işinin başında olan isim ise Mahalle sakinlerinden Ali Şener. Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Kömür İşletmesi'nden emekli olduktan sonra Alioğlu Köyü Dini Müesseseleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı olan Şener, buradaki başkanlığı on yıldır devam ettirmiş. Mahalle halkının da desteğini alan Şener, muhtarlık ihtiyar heyetine seçilmiş.

        Temizlik işine başladıklarından bu yana, ekibi yönlendiren ve çoğu zaman eline aldığı süpürgeyle yol temizliğine yardım eden Ali Şener, örnek mahalle olmanın, çevre düzenlemesinden ve temizlikten geçtiğini belirtti. Şener, “İşin aslı, mesele fazla büyütülecek kadar önemli değil. Evimizin temizliğine önem verirken mahallemizi ihmal etmemiz pek uygun değil. Sonuçta biz burada yaşıyoruz. Evimizin önünde oturup zaman geçiriyoruz. Mahallelerin temiz olması önemli. Temizliği başkalarından beklememeliyiz. Kendimiz de elimizi taşın altına koyup temiz çevreye katkı yapmalıyız. Yeter ki gönülden isteyelim.” dedi.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder