banner181

“Rize’de modern hastaneler, vatandaşların yarasına merhem oldu“

13 Mart 2012 Salı 14:57
Bu haber 1000 kez okundu

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Rize’de son yıllarda yapılan modern hastanelerin, vatandaşların yaralarına merhem olduğunu söyledi.        Dr. Tepe, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı...

'Rize'de modern hastaneler, vatandaşların yarasına merhem oldu'
Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Rize’de son yıllarda yapılan modern hastanelerin, vatandaşların yaralarına merhem olduğunu söyledi.

        Dr. Tepe, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, "14 Mart Tıp Bayramı “Güzel ve ideal insan” felsefesi ve düşlerinin temelinde hekimler, sağlık çalışanları ve hastalar olmak üzere hepimizin bayramıdır ve evrenseldir. Yenilikçi, araştırmacı, güçlü kişilikleri, özverili çalışmalarıyla hastalarının yanında olmaktan, iş yorgunluğundan şikayeti olmayan fedakar insanlardır sağlık çalışanları. İnsanın sağlıklı ve kaliteli yaşama hakkı günümüzde çağdaş ve sosyal devlet anlayışı gereğidir. Kutsal bir görevi ifa ederek vatandaşlarımızın erişilebilir ve etkin sağlık hizmeti alabilmesi için özveriyle çalışan siz hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımıza büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir." dedi.

        Rize’nin sağlık alanında büyük atılımlar gerçekleştirdiğine dikkat çeken Tepe, "İl ve ilçe merkezlerimizdeki modern hastaneler hastalarımızın yarasına merhem oldu. Hastane öncesi sağlık hizmetleri diye de ifade edilebileceğimiz aile hekimliğinde, sistemi uygulama ve verimlilik açısından ülkemizin en iyi illerin başında gelmekteyiz. Tüm bu gelişmelerde en büyük pay sahibi ise hiç şüphe yok ki; ebesinden, hemşiresine,memurundan, doktoruna tüm sağlık çalışanlarıdır. En kıymetli yaşam unsuru sağlığımıza, büyük hizmetlerinden dolayı ilimiz olarak bu insanlara ne kadar teşekkür etsek azdır. İnsanlara daha sağlıklı bir yaşam sunma gayreti içerisinde olan tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutluyorum." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder