banner181

İlkadım'da zabıta ekipleri dilencilere göz açtırmıyor

13 Mart 2012 Salı 14:54
Bu haber 568 kez okundu

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehrin kalabalık caddelerinde dilenciliği meslek haline getirenlere gözaçtırmıyor.        Sabah saatlerinde start alan operasyonda Saathane, Mecidiye, Büyük...

İlkadım'da zabıta ekipleri dilencilere göz açtırmıyor
İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehrin kalabalık caddelerinde dilenciliği meslek haline getirenlere göz
açtırmıyor.

        Sabah saatlerinde start alan operasyonda Saathane, Mecidiye, Büyük Cami, Site Camisi, çevresinde halkın duygularını istismar ederek haksız kazanç elde eden dilencilere yönelik bir operasyon gerçekleştirerek 10 kişiyi yakaladı. Düzenlenen operasyonda dilencilerin yanlarında küçük çocukların bulunduğu ve bu çocukları dilendirdikleri belirlendi. Yapılan sorguda ise dilencilerin özellikle çevre illerden ilimize geldikleri rahat tavırları dikkat çekti.

        Dilencilerin üzerinde çıkan 35 lira paraya el konuldu. İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Yunus Sandallı, "Halkımızın milli ve manevi duygularını sömüren ve bunu yaparken de küçücük çocuklarını istismar eden bu tür insanlara İlkadımlı vatandaşlarımızın prim vermemesi ve yardım yapmamaları konusunda, zabıta ekiplerimize yardımcı olmasını istiyoruz." dedi.

        Dilencilere yönelik bu tür operasyonlar artık haftanın bir günü ile sınırlı kalmayacağını belirli aralıklarla sürekli devam edeceğini dile getiren Sandallı, dilenciler tarafından rahatsız edilen esnaf ve vatandaşların Alo 153 Zabıta Hattı'na bildirmeleri halinde gereken müdahalenin yapılacağına dikkat çekti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder