banner181

İstiklal Marşı'nın yazılış hikayesi film oluyor

13 Mart 2012 Salı 14:52
Bu haber 478 kez okundu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclisi, Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı’nın yazılışına ilişkin bir film yapılması için karar aldı.         Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek...

İstiklal Marşı'nın yazılış hikayesi film oluyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclisi, Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı’nın yazılışına ilişkin bir film yapılması için karar aldı.

        Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başkanlığında toplanan Belediye Meclisi'nde İstiklal Marşı’nın kabülünün yıl dönümü olması nedeniyle Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı’nın yazılışına ilişkin bir film yapılması önergesi oy çokluğu ile kabul edildi. Ankara Kapalı Spor Salonu’nda Diyanet İşleri Başkanlığı ile ortaklaşa Kutlu Doğum Haftası’nın kutlanması kararı da alınan Belediye Meclisi'nde şu önergeler kabul edildi: "Mamak’ta Nato Yolu’nu Samsun Yolu’na bağlayan eski 1. Caddeye 'Hocalı' isminin verilmesi; EGO tarafından 20 eski otobüsün üzerinin açılarak turizm otobüsü haline getirilmesi ve işletmesinin Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na verilmesi; Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonu olan ASKİ Spor güreşçilerinden serbest stilde 120 kg'da Taha Akgül ile grekoromen stilde 120 kg'da Rıza Kayaalp’e birer daire ile Avrupa üçüncüsü olan 55 kg'da Fatih Üçüncü’ye para ödülü, ayrıca daha önce şampiyonlukları nedeniyle konut sözü verilen Süreyya Ayhan’a Metropolitan AŞ’den bir daire verilmesi; Ankara Büyükşehir Belediyesi, EGO Spor ve ASKİ Spor sporcusu olup, uluslar arası müsabakalarda derece alan sporcuların isimlerinin ve başarılarının bilboard, raket pano ve otobüs ile metrodaki ilan panoları ile gazetelerde, onore edilmek üzere duyurulması; cenaze işlemlerinde acıyı hafifletmek için Büyükşehir Belediyesi imkanları dahilinde yeteri kadar minibüs, midibüs ya da otobüs alınması ve minibüslerin 10 TL, midibüslerin 15 TL, otobüslerin de 20 TL’den ihtiyaç sahiplerine tahsis edilmesi."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder