banner181
banner210

Gümeli Kaynak Suyu marka olma yolunda

13 Mart 2012 Salı 14:37
Bu haber 858 kez okundu

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Gümeli Belediyesi tarafından 6 bin 800 metre boru ile Gümeli merkeze akıtılan su, dışarıdan beldeye gelen vatandaşların gözdesi haline geldi.        Gümeli Belediye Başkanı...

Gümeli Kaynak Suyu marka olma yolunda
Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Gümeli Belediyesi tarafından 6 bin 800 metre boru ile Gümeli merkeze akıtılan su, dışarıdan beldeye gelen vatandaşların gözdesi haline geldi.

        Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, beldelerinde çıkan doğal kaynak suyunun dünya standartlarında temiz kaynak suyu olarak, hiçbir katkı maddesi katılmadan direk içime hazır olduğunu ifade etti. Saydam, yaptığı açıklamada, “Gümeli merkeze 700 rakımda kaya içlerinden çıkan bu suyu, Gümeli merkeze 6 bin 800 metre boru ile getirdik. Bu kaynak suyu, saniyede 10 litre gelir şekilde Gümeli merkezde havuza akıyor. Gümeli merkeze çevre köylerden, ilçe içinden ve dışından gelen vatandaşlar sudan bidonlarla doldurup gidiyorlar. Kaynak suyumuz dünya standartlarında olup, içine hiçbir katkı maddesi katılmamaktadır. Kaynak suyumuzu şişeleyip pazarlamak için ruhsat izni için başvurduk. Yasal sürecin tamamlanmasını bekliyoruz. Yasal süreç sonunda şişeleme için ruhsat çıkarsa kaynak suyumuzu dünya markası yapmak istiyoruz.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder