banner181

Şehitkamil’in demir bilekleri yıkılmıyor

13 Mart 2012 Salı 14:28
Bu haber 1147 kez okundu

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nun 2011-2012 faaliyet programı kapsamında gerçekleştirilen Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri, 8-11 Mart 2012 tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde...

Şehitkamil'in demir bilekleri yıkılmıyor
Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nun 2011-2012 faaliyet programı kapsamında gerçekleştirilen Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri, 8-11 Mart 2012 tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde gerçekleştirildi. Bilek güreşi branşında bugüne kadar birçok başarıya imza atan Şehitkamil Belediyespor Kulübü, bu şampiyonada 2 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalya alarak büyük bir başarı gösterdi.

Yeşil Siyahlı ekibin 60 kilogramda bayanlar kategorisinde yarışan sporcusu Birsel Toksöz, sağ ve sol kategorilerinde Türkiye Şampiyonu olarak tarihi bir başarıya imza attı. Şampiyonada milli sporculardan Fatih Mehmet Boz, artı 70 kilogramda sağ ve sol kolda Türkiye ikincisi olurken, 100 kilogramda sağ kolda yarışan Uğur Özkılıç Türkiye ikincisi oldu. Şehitkamil Belediyespor’un Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi baş antrenörü ve Milli Sporcusu Yakup Cin de, bu şampiyonaya sporcu olarak katıldı. Cin, final maçında yaşadığı talihsiz bir sakatlık sonucu sağ kolda Türkiye ikincisi, sol kolda ise Türkiye üçüncüsü oldu.

Şehitkamil Belediyespor Kulüp Başkanı Musa Yıldız, son dönemde nerdeyse tüm branşlarda elde ettikleri başarıların tesadüflere bağlı olmadığını, bu başarının ciddi emekler ve uğraşlar verilerek elde edildiğini belirtti. Yıldız, “Son olarak Antalya’dan madalyalarla dönen bilek güreşi takımımız önemli derecelere imza attı. Türkiye Şampiyonu olan sporcularımızın 13-20 Mayıs tarihlerinde Polonya’da gerçekleştirilecek 22. Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasında mili formayı gururla taşıyacaklar. Türk Bayrağımızı dalgalandırarak, İstiklal Marşımızı hep birlikte söyleyeceğiz ve başarı serimize devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Şehitkamil Belediye Spor Kulübü idari menajeri Metin Alati, Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonasında elde edilen derecelerin kendilerini mutlu ettiğini, ancak bu derecelerden çok daha iyisini yapabilecek kapasitelerinin olduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder