banner181
banner210

Sağlıkçılardan ailelere iletişim eğitimi

13 Mart 2012 Salı 14:26
Bu haber 504 kez okundu

Malatya’da faaliyetini sürdüren Sağlıkçılar Derneği (SADER), Aile Okulu ve Sağlık Projesi çerçevesinde 4 ay boyunca bin 600 aileye, aile içi iletişim, eşler arası ilişkiler ve çocuk yetiştirme konulu eğitim verecek.         SADER...

Sağlıkçılardan ailelere iletişim eğitimi
Malatya’da faaliyetini sürdüren Sağlıkçılar Derneği (SADER), Aile Okulu ve Sağlık Projesi çerçevesinde 4 ay boyunca bin 600 aileye, aile içi iletişim, eşler arası ilişkiler ve çocuk yetiştirme konulu eğitim verecek.

        SADER Başkanı Doktor Necmeddin Gürbüz, Belediye Konferans Salonu’ndaki tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında hazırladıkları Aile Okulu ve Sağlık Projesi'nin kabul edildiğini söyledi. Proje çerçevesinde her 15 günde bir kez farklı bir mahallede 100 aileye aile içi iletişim ve çocuk yetiştirme konularında eğitim vereceklerini anlatan Gürbüz, 4 ay boyunca bin 600 aileye ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.

        Aile Hekimi Uzmanı Doktoru Kenan Taştan ise günümüzde Türkiye’nin hızlı bir ekonomik gelişme yaşadığını ancak manevi anlamda dezenformasyonların yaşandığını belirtti.

        İnsanlarda mutluluk arayışı başladığını, doyumsuzluk oluştuğunu anlatan Taştan, şöyle devam etti: “Ekonomik olarak belki ilerliyoruz, ancak mutluluk olarak evlerimiz hanelerimiz yıkılıyor. Bu bozulma aile yaşantısından, sağlıklı beslenmeye kadar birçok konuya tesir etmeye başladı. Evlerde iletişim eksikliği ve muhabbet yokluğu var. Komşuların birbirlerine gidip gelmemesi, sıla-i rahim yapılmaması, akrabaların birbirinden kopuk yaşaması, misafir kavramının yok olmasından dolayı geleneksel aile yapısı kırmızı alarm düzeyinde bozuldu.”

        Geleneksel aile yapısının korunması gerektiğinin altını çizen Taştan, anne-babaların davranışlarını kontrol ederek çocuklara örnek olmasını gerektiğini vurguladı. Sigara alışkanlığı olan ebeveynlerin çocuklarını sigaradan uzak tutmasının imkânsız olduğunu dile getiren Taştan, Aile Okulu ve Sağlık Projesi ile bozulmaya başlayan ilişkilerin düzeltilmeye çalışılacağını kaydetti.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder