banner181
banner210

Antalya'da 175 girişimci kadın 122 bin 500 lira mikro kredi desteği aldı

13 Mart 2012 Salı 14:25
Bu haber 343 kez okundu

Antalya'nın Manavgat ilçesinde mikro kredi başvurusunda bulunan 50 girişimci kadın 35 bin lira yardımı aldı. Girişimci kadınlara paralarını Manavgat Kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen törenle Antalya Valiliği Mikrokredi Kurumu...

Antalya'da 175 girişimci kadın 122 bin 500 lira mikro kredi desteği aldı
Antalya'nın Manavgat ilçesinde mikro kredi başvurusunda bulunan 50 girişimci kadın 35 bin lira yardımı aldı.

Girişimci kadınlara paralarını Manavgat Kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen törenle Antalya Valiliği Mikrokredi Kurumu Müdürü Hale Ergin verdi. Ergin, kuruldukları günden bu yana Antalya merkez, Alanya ve Manavgat ilçelerinde toplam 175 girişimci kadına 122 bin 500 lira para desteğinde bulunduklarını söyledi. Girişimci kadınlara kişi başı 700 lira ödeme yaptıklarını belirten Ergin, geri dönüşümlü olan paralara karşılık kadınların haftalık 17,5 lira geri ödeme yaptıklarını ifade etti. Bugüne kadar para ödemesi yaptıkları 175 kadından hepsinin düzenli haftalık ödemesini yaptıklarını belirten Ergin, mikro kredi destekleriyle kadınların girişimci ruhunu gün yüzünü çıkarmak istediklerini kaydetti. Ergin, "Mikro kredi desteği alan girişimci kadınlar aldıkları 700 lirayı 46 haftada ödeyecek. Haftalık geri ödeme tutarı 17,5 lira. Mikro kredi desteği ile hanımların üretken olmalarına öncülük ediyoruz. Krediler tamamen karşılıklı güvene bağlı. Bugüne kadar verdiğimiz bütün mikro kredilerin geri dönüşü oldu. Girişimci hanımlar bu konuda çok duyarlı. Antalya genelinde girişimci kadınlara toplamda 122 bin 500 lira mikro kredi desteğinde bulunduk." dedi.

Ergin, Antalya'da Alanya ve Manavgat ilçeleri dışında en kısa zamanda Kaş, Kumluca, Korkuteli, Elmalı, İbradı, Gündoğmuş, Akseki, Gazipaşa, Serik, Aksu, Finike, Demre (Kale), Döşemealtı, Konyaaltı, Kemer ve Kepez ilçelerinde mikro kredi çalışması yapacaklarını kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder