banner181
banner210

Bitlisli milli sporcu Okay, Full Contack'ta Türkiye şampiyonu oldu

13 Mart 2012 Salı 14:24
Bu haber 383 kez okundu

Bitlisli milli sporcu Mustafa Okay'ın, Kırşehir’de yapılan Full Contack Türkiye Şampiyonası'nda 91 kiloda Türkiye şampiyonu olması şehirde sevinçle karşılandı.    Kırşehir Ahi Evren Üniversitesi Spor Salonu'nda yapılan...

Bitlisli milli sporcu Okay, Full Contack'ta Türkiye şampiyonu oldu
Bitlisli milli sporcu Mustafa Okay'ın, Kırşehir’de yapılan Full Contack Türkiye Şampiyonası'nda 91 kiloda Türkiye şampiyonu olması şehirde sevinçle karşılandı.

    Kırşehir Ahi Evren Üniversitesi Spor Salonu'nda yapılan ve Bitlis’ten 6 sporcunun katıldığı şampiyonada çıktığı 4 maçtada rakiplerini tek tek nakavtla yenen milli sporcu Okay, başarı serisine bir yenisini daha eklerken, Bitlis’in de gurur kaynağı oldu.

    Hem başarı serisini sürdürdüğü hem de Bitlis’e yeni bir şampiyonluk kazandırdığı için mutlu olduğunu ifade eden milli sporcu Mustafa Okay, yeni hedefinin 24 Kasım'da Romanya’nın Başkenti Bükreş'te yapılacak olan Kick Box Full Contack Avrupa Şampiyonası'nda Bitlis’i ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ederek şampiyonadan da altın madalya alarak dönmek olduğunu belirtti.

    Şampiyonaya katılmalarında kendilerinden desteklerini esirgemeyen Tatvan Kaymakamı Süleyman Yılmaz’a da teşekkürlerini ileten Okay, “En büyük hedefim 24 Kasım'da Romanya’nın Bükreş kentinde yapılacak olan Kick Box Full Contack Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon olarak dönmek. Bunun için şimdiden çalışmalara başladım. İnşallah Avrupa şampiyonu olarak döneceğim.” diye konuştu.

    Takım Hocası Ömer Uğur da, Okay’ın başarı serisine bir yenisini eklediği için mutlu olduklarını belirterek, şunları söyledi:

    “Şampiyonaya gitmelerinde kendilerine destek olan Bitlis Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü'ne, Tatvan Kaymakamı Süleyman Yılmaz’a, spor kursları açarak sporcular yetiştirmemizde katkısı olan Tatvan Halk Eğitim Müdürlüğü'ne, teşekkür ediyoruz.

    İnşallah hepsinin desteğiyle şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada Bitlis’e birçok sporcu kazandırarak gerek Türkiye şampiyonlarında gerekse Avrupa şampiyonlarında başarı elde etmeleri için elimizden geleni yapacağız.”

    Mustafa’nın 3 profesyonel maça davet edildiğini de aktaran takım hocası Ömer Uğur, Mustafa için sponsor bulunması durumunda Mustafa’nın daha büyük başarılar elde edeceğini belirterek, şunları söyledi:

    “Mustafa için sponsor ihtiyacımız var. Mustafa’nın maçlara daha iyi hazırlanması için düzenli olarak kamp yapması gerekiyor. Ancak bunun içinde bir sponsor ihtiyacımız var. Sponsor bulunması durumunda Mustafa’nın daha çok başarı elde edeceğine inanıyoruz.”

    Tatvan’da sporcuların başarılı olması için gereken desteğin verileceğini belirten Tatvan Kaymakamı Süleyman Yılmaz ise, Tatvan’da sporun gelişmesinin hem suç oranını düşürdüğünü hem de başarıları beraberinde getirdiğine dikkat çekti.

    Bu sebeple sporcuların elde etmiş olduğu her başarının Bitlis için gurur kaynağı olduğuna değinen Kaymakam Yılmaz, “Tüm sporcularıma desteklerimiz devam edecektir. Sporcularımızın daha iyi yerlere gelmesi için elimizden gelini yapacağız. Mustafa’nın elde etmiş olduğu başarı hepimizi gururlandırdı. İnşallah bu tür başarıların devamı bendan sonrada gelecektir” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder