banner181
banner210

Üniversiteliler değişen yemek sistemini protesto etti

13 Mart 2012 Salı 14:20
Bu haber 1688 kez okundu

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinde (MKÜ) bir grup öğrenci değişen yemek sistemini protesto etti.Edinilen bilgiye göre Hatay MKÜ’de sisteme konulan akıllı kart uygulaması kapsamında öğrenciler yemek alımlarında farklı fiyat uygulamasını...

Üniversiteliler değişen yemek sistemini protesto etti
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinde (MKÜ) bir grup öğrenci değişen yemek sistemini protesto etti.

Edinilen bilgiye göre Hatay MKÜ’de sisteme konulan akıllı kart uygulaması kapsamında öğrenciler yemek alımlarında farklı fiyat uygulamasını öğle saatlerinde protesto etti. Yoğun güvelik önleminin alındığı Hatay MKÜ Alahan Kampüsünde öğrenciler bir süre slogan attıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Üniversite öğrencilerinin protestolarının nedeninin akıllı kart uygulaması kapsamında yerleşke yemekhanesinde alınan ikinci öğün yemekteki fiyat farkı olduğu öğrenildi.

Kampus içerisindeki, yemekhaneden akıllı kartları ile ilk yemeklerini düşük fiyattan alan ancak ikinci öğün alımında ilkinden iki kat daha pahalı olan aynı öğün uygulaması öğrencilerin protesto gösterisi yapmasına sebep oldu.

Üniversite yönetiminin ise uygulamaya konulan sistem ile dışarıdan gelen ve öğrenci olmayan şahısların öğrencilerin haklarıyla aynı statüde yemek yemelerinin önüne geçebilmek için bu uygulamayı başlattığı öğrenildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder