banner181
banner210

Başbakan: Yetim kalan çocukların ahını yerde bırakmayız

13 Mart 2012 Salı 14:08
Bu haber 787 kez okundu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 11 işçinin hayatını kaybettiği İstanbul Esenyurt’taki inşaat şantiyesindeki yangının takipçisi olacaklarını söyledi. Milyarlarca liralık yatırım yapanların, kar elde edenlerin alın teriyle geçinen işçilerin...

Başbakan: Yetim kalan çocukların ahını yerde bırakmayız
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 11 işçinin hayatını kaybettiği İstanbul Esenyurt’taki inşaat şantiyesindeki yangının takipçisi olacaklarını söyledi. Milyarlarca liralık yatırım yapanların, kar elde edenlerin alın teriyle geçinen işçilerin hayatlarını hiçe saymalarını asla kabul etmeyeceklerini belirten Erdoğan, “Olayda sorumluluğu bulunanlar en kısa sürede adalete teslim edilecekler. Yetim kalan çocukların ahını yerde bırakmayız.” dedi.

        Meclis AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, 11 işçiye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı temennilerinde bulundu. İnsanın hayatının ucuz olmadığını, yoksulun, garibanın hayatının hiç ama hiç ucuz olmadığını söyleyen Erdoğan, “Milyarlarca liralık yatırımlar yapanların, karlar elde edenlerin alın teriyle geçinen işçilerin hayatlarını hiçe saymalarını asla ve asla kabul etmeyiz. Yetim kalan çocukların, dul kalan hanımların ahını yerde bırakmayız. Esenyurt’taki acı hadisenin aydınlığa kavuşturulmasının yakın takipçisiyiz. Olayda sorumluluğu bulunanlar en kısa sürede adalete teslim edilecekler. Hadiselerin tekrar etmemesi başka işçilerin hayatını kaybetmemesi için tedbirleri sıklaştıracağız. İş kazalarını ve meslek hastalıklarını minimuma indirmek için çok daha kararlı tedbirleri hayata geçireceğiz.” şeklinde konuştu.

        İSTİKLAL MARŞI'NIN SON KITASINI OKUDU

        Erdoğan, İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 91. yıldönümü sebebiyle de "12 Mart 1921’den bugüne kadar Mehmet Akif’in bu dizeleri milletin hissiyatını, kahramanlığını en güzel şekilde anlatan bir destan oldu. Merhum Akif’e, milletçe minnet duygularımızı ifade ediyorum. Başta Mustafa Kemal olmak üzere İstiklal Marşı'nı kabul eden Meclis üyelerini de minnetle anıyorum. Çanakkale zaferini de önümüzdeki günlerde kutlayacağız. Çanakkale ruhunu da milletçe bir gurur destanı olarak taşımaya devam edeceğimizi buradan ifade etmek istiyorum." değerlendirmesi yaptı. Erdoğan'ın, İstiklal Marşı'nın son kıtasını okumasına AK Parti grubuntaki vekiller alkışlarla cevap verdi.

        DÜNYA ATLETİZM ŞAMPİYONASI

        Ayrıca, İstanbul’da çok başarılı bir organizasyona imza attıklarını söyleyen Erdoğan, 172 ülkeden 700 sporcuyu ağırladıklarını, müsabakalarda başarılı olan sporcuları da tebrik ettiğini söyledi. Erdoğan, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda madalya alan sporcuları kutladı.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder