banner181

Vali Kahraman'dan minibüsçülere ziyaret

13 Mart 2012 Salı 14:05
Bu haber 323 kez okundu

Karaman Valisi Süleyman Kahraman Urgan Mahallesi'ndeki Karaman Motorlu Taşıyıcı ve Minibüsçüler Kooperatifi'ni ziyaret etti.    Ziyarette minibüs şoförleri ile bir araya gelen Vali Kahraman, şoförlerden sektörün sorunlarını...

Vali Kahraman'dan minibüsçülere ziyaret
Karaman Valisi Süleyman Kahraman Urgan Mahallesi'ndeki Karaman Motorlu Taşıyıcı ve Minibüsçüler Kooperatifi'ni ziyaret etti.

    Ziyarette minibüs şoförleri ile bir araya gelen Vali Kahraman, şoförlerden sektörün sorunlarını ve beklentilerini dinledi. Hatta çalışan şoförler ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirirken Vali Kahraman da ziyaretiyle ilgili şu değerlendirmede bulundu:

    “Karaman'da yaşayan her insan, bu şehrin kalbine dair bir sestir. Bu insanlar bu kadim şehrin nabzıdır aslında... Bu şehri yaşayan ve yaşatan her insanı bilmek, onlarla hemhal olmak bizler için her daim büyük bir onura vesile olmuştur. Böylesi bir onurdandır ki biz bu güzel şehre ve bu güzel şehrin insanına hizmet etmekten hiç bir zaman usanmadık. Biliyoruz paylaşılan her dert, yaşanan her sevinç bu insanların gönüllerinde yeni zenginliklere vesile oluyor. Biliyoruz ki her tebessümle gönüller arasında yeni köprüler kuruluyor. Biz bu inançla halkımızla birlikte olmaya çalışıyoruz. Yediden yetmişe, zengin fakir herkesle bir araya gelmek, herkesin derdini dinlemek, her birinin sevincine şahitlik etmek istiyoruz.”

    Ziyaretlerinin sadece bir zorunluluk olarak görülmemesi gerektiğini belirten Vali Kahraman, açıklamasında Gandhi'nin bir sözünü hatırlatarak, “Gönülden gelmeyen hiçbir işin hayatta karşılığı olamaz. Attığımız her adım, verdiğimiz her hizmet önce gönüllerde doğmalı. Zorla ya da zoraki yapılan işlerle elbette ki gönül kazanılmaz. Gandhi'nin bir sözü vardır; 'Vicdanın sesi bütün kanunların üstündedir.'. Bugün dolmuşçularımızla bir araya geldik ama bu birlikteliğimizin temelinde bir zorunluluk değil, vicdanlarımızdaki, gönüllerimizdeki muhabbet vardır. Birliğimiz, dirliğimiz, kardeşliğimiz ve bu kadim şehre muhabbetimiz daim olsun diyorum.” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder