banner181

Acil çağrı merkezi için 4 dönüm arazi bağışladılar

13 Mart 2012 Salı 13:59
Bu haber 228 kez okundu

Manisa Sanayi, Ticaret, Kooperatifçiliği Destekleme ve Gençlik Derneği, ilde yapılacak acil çağrı merkezi için 4 dönüm arazi bağışladı. Horozköy Mahallesi'ndeki arsaya yapılacak merkezin proje çalışmaları tamamlanınca inşaata başlanacak...

Acil çağrı merkezi için 4 dönüm arazi bağışladılar
Manisa Sanayi, Ticaret, Kooperatifçiliği Destekleme ve Gençlik Derneği, ilde yapılacak acil çağrı merkezi için 4 dönüm arazi bağışladı. Horozköy Mahallesi'ndeki arsaya yapılacak merkezin proje çalışmaları tamamlanınca inşaata başlanacak ve 2013 yılında hizmete açılacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan emniyet, yangın ve sağlık acil çağrı hizmetlerini tek çatı altında toplayan "Tek Acil Çağrı Numarası" uygulaması Manisa’da da hayata geçiriliyor. 25 pilot il arasındaki Manisa’da merkezin kurulacağı arazinin bağışlanması dolayısıyla protokol yapıldı. Protokole Vali Halil İbrahim Daşöz, Dernek Başkanı İrfan Akarsu, Başkan Yardımcısı Kenan Kınay, Yönetim Kurulu Üyesi Recep Çınar, Hazine Temsilcisi Ali Kamil Demirel ve Tapu Müdür Vekili Hüseyin Çoban imza attı.

Vali Daşöz, burada yaptığı konuşmada bütün acil çağrı hizmetlerinin tek çatı altında koordine edildiğini ve böylece daha hızlı yürütüldüğünü söyledi. Daşöz, “Merkezin kurulması için yer arayışındaydık. Derneğimiz, bu arayışımıza son vererek 4 dönümlük araziyi hibe etti. Proje çalışmalarına hemen başlayacağız ve 2013 yılında hizmete açacağız.” dedi. Daşöz, merkezin İl Özel İdaresi tarafından yapılacağını ve parasının hazır olduğunu sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder