banner181

KİAD üyeleri Ürdün gezisinden umutlu döndü

13 Mart 2012 Salı 13:57
Bu haber 500 kez okundu

Kumluca İşadamları Derneği (KİAD) üyeleri Ürdün’e ticaret amaçlı gezi düzenledi. Geziye katılan üyeler KİAD binasındaki değerlendirme toplantısında bir araya geldi. KİAD Genel Sekreteri Tayfun Malçok, Ürdün'e giderek çeşitli iş...

KİAD üyeleri Ürdün gezisinden umutlu döndü
Kumluca İşadamları Derneği (KİAD) üyeleri Ürdün’e ticaret amaçlı gezi düzenledi. Geziye katılan üyeler KİAD binasındaki değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

KİAD Genel Sekreteri Tayfun Malçok, Ürdün'e giderek çeşitli iş kollarında ikili görüşmeler yaptıklarını ve gezinin ufuk açıcı bir program olduğunu söyledi. Gezinin Kumlucalı işadamları açısından çok önemli olduğunu ifade eden Malçok, üyelerimizin ticari yönden verim alabileceği ülkelerden biri olan Ürdün’e giderek çeşitli konularda görüş alış verişinde bulunulduğunu ve anlaşmalar yapıldığını belirtti. İlerleyen dönemde ilişkilerin daha da kuvvetlendirilmesi için Ürdün’e yeni bir gezi daha düzenleyebileceklerini ifade eden Malçok; “İki ülke işadamları arasında ticaretin geliştirilmesi ve KİAD üyelerimizin yurtdışına ihracat yapabilmeleri için ticaret açısından Ürdün çok uygun bir ülke. Özellikle Türk işadamları için yatırımlar konusunda kolaylıklar sağlanmakta.” dedi.

Geziyi değerlendiren KİAD Yönetim Kurulu Üyesi Saim Gökçe, kendileri açısından önemli sonuçları olduğunu belirterek, Ürdünlü çiftçilerle birlikte arazi ve seralarda incelemelerde bulundukları belirtti. Başta tarım ürünleri olmak üzere çeşitli konularda işbirliği imkanları konuşulduğunu ifade eden Gökçe,”İki ülke arasında imzalan serbest ticaret anlaşmasının getirdiği olanaklardan yararlanmak isteyen üyelerimiz bu imkanları iyi değerlendirmeli. Ürdün başta tarım ürünleri olmak üzere oldukça uygun bir pazar olarak görülüyor." dedi.

Ürdün-Türkiye Ticaret Ataşeliği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen programda başta Ürdün Çiftçiler Birliği Üyeleri olmak üzere iki ülke işadamları arasında ticaretin geliştirilmesi için görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmeler neticesinde Ürdünlü iş adamları ile Kumlucalı iş adamları arasında ikili anlaşmalar imzalandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder