banner181

Elektrikte Serbest Tüketiciye Yoğun İlgi

13 Mart 2012 Salı 17:30
Bu haber 734 kez okundu

Yoğun ilgi gören bu uygulamadan hangi aboneler yararlanabiliyor? İşte yanıtı.

Elektrikte Serbest Tüketiciye Yoğun İlgi
 Elektrikte serbest tüketici sistemi yoğun ilgi görüyor. Artık pek çok kurum ya da kuruluş, lisanslı firmalarla anlaşarak elektriği indirimli fiyattan kullanıyor.
Kimler, Nasıl Yararlanıyor?

Özel şirket ya da kamu kuruluşları için en önemli masraf kalemlerinden birini enerji harcamaları oluşturuyor. Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'nun serbest tüketici uygulaması bu nedenle yoğun ilgi görüyor.

Serbest tüketici olabilmek için her ay en az 650 liralık enerji tüketmek gerekiyor. 
Konuya ilişkin bilgi veren Enerji Toptan Satış Şirketi Acentesi Sorumlusu Mustafa Yılmaz, "Şu anda piyasada mekanik sayaç kullanılıyor. Elektronik sayaçla değişmesi lazım. Çok maliyetli değil, 100 lira civarında. Üçüncüsü de dağıtım şirketine borcu olmaması gerekiyor" dedi.

Kullanıcılar uygulamadan memnun.
"Uygulamayla Personel Giderlerimizin Yarısını Karşılayabilecek Duruma Geldik" Bu konuda Holding Finansman Koordinatörü İlknur Rodoplu,  "Aylık 1 milyon kilovat saat elektrik tüketiyoruz, bu çok ciddi bir maliyet kalemi. Yıllık enerji maliyeti avantajımızla aylık personel giderimizin yarısını karşılayabilecek duruma geldik" diye konuştu.
Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'ndan toptan enerji satış lisansı alan 100'e yakın firma, serbest tüketici uygulamasına geçen 47 bin abone var.


trt haber
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder