banner181

Tuzgölü Meydanı Osmanlı mimarisi ile yeni yapıya kavuşuyor

13 Mart 2012 Salı 10:45
Bu haber 399 kez okundu

Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçe merkezinde yer alan Tuzgölü Meydanı yeni yapıya kavuşuyor. Belediyenin hazırlamış olduğu proje ile yeni yapıya kavuşturulacak olan meydandaki alan için Osmanlı mimarisi kullanılacak.        Şereflikoçhisar...

Tuzgölü Meydanı Osmanlı mimarisi ile yeni yapıya kavuşuyor
Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçe merkezinde yer alan Tuzgölü Meydanı yeni yapıya kavuşuyor. Belediyenin hazırlamış olduğu proje ile yeni yapıya kavuşturulacak olan meydandaki alan için Osmanlı mimarisi kullanılacak.

        Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından hazırlanan Tuzgölü Meydanı Projesi, Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ başkanlığında, ilçedeki sivil toplum örgüt temsilcileri ve esnafların katılımıyla tanıtıldı. Belediye toplantı salonunda yapılan tanıtım toplantısında, oda temsilcileri ile esnafların proje hakkında görüşleri alındı.

        Projenin, Şereflikoçhisar’ın çehresini değiştireceğini söyleyen Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ, tasarlanan projenin herkes tarafından kabul görmesi için böyle bir tanıtım toplantısı düzenlediklerini söyledi. Projenin, hem görsel olarak hem de Şereflikoçhisar halkının menfaatleri doğrultusunda değerlendirilmesi için herkesin görüşlerine ihtiyaç duyduklarını belirten Altuğ, "Bu proje ile Tuzgölü Meydanı çok muhteşem bir görüntüye kavuşacak. Bu da şehrin mimarisine ayrı bir güzellik katacaktır." dedi.

        Tuzgölü Meydanı’na yapılacak proje Osmanlı mimarisini yansıtacak. Çok amaçlı kullanılacak olan meydanın ortasında yer alacak saatli çeşmeden, belli gün ve gecelerde su yerine şerbet akmasına imkan sağlayan bir sistem yer alacak. Meydanın arka tarafında yer alan duvar üstüne ise Atatürk’ün, Koçhisar’a ‘Şerefli’ ünvanını verdiği sözü yazılacak. Proje, oda temsilcileri ve esnaf tarafından olumlu bulundu.

| http://www.cihan.com.tr
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder