banner181

Çaldığı 8 koyunla kaçarken kıskıvrak yakalandı

13 Mart 2012 Salı 05:05
Bu haber 391 kez okundu

İzmir'de iki gün önce çaldıkları otomobille Menderes ilçesinden 8 koyun hırsızlığı yapan zanlılar ve polis arasında kovalamaca yaşandı. Takip çıkmaz sokakta sona erdi. Polis, araçtaki zanlılardan birini gözaltına aldı. Diğeri ise...

Çaldığı 8 koyunla kaçarken kıskıvrak yakalandı
İzmir'de iki gün önce çaldıkları otomobille Menderes ilçesinden 8 koyun hırsızlığı yapan zanlılar ve polis arasında kovalamaca yaşandı. Takip çıkmaz sokakta sona erdi. Polis, araçtaki zanlılardan birini gözaltına aldı. Diğeri ise yaya olarak kaçmayı başardı. Çalıntı otomobilin arka koltuğunda 6, bagajında ise 2 koyun bulundu.

Eşrefpaşa semti 528/1 sokakta park halinde bulunan 45 E 2354 plakalı Eyüp Avcı'ya ait otomobil, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından 11 Mart'ta çalındı. Polis, dün akşam saat 21.30 sıralarında, Menderes ilçesinde koyun hırsızlığına karışan beyaz renkli bir otomobilin İzmir yönüne doğru gittiği ihbarını aldı. Bunun üzerine Gaziemir ve Karabağlar ilçe girişlerinde önlem alan polis ekipleri, üzerinde 35 AD 4029 plaka takılı olan beyaz renkli otomobile 'dur' ihtarında bulundu. Polisin ihtarına uymayan otomobil kaçmaya başladı. Polis ekipleri kaçan şüpheli otomobili kovaladı. İçinde 2 kişi bulunan otomobili uzun süre kovalayan polis, otomobili Gaziemir ilçesi Binbaşı Reşat Mahallesi Aydın Hatboyu Caddesi Otoban köprü altında sıkıştırdı.

Yakalanacaklarını anlayan 2 zanlı, otomobili terkederek yaya olarak kaçmaya başladı. Polis, zanlılardan E.Ö.'yü (46) yakalayarak gözaltına aldı. İkinci zanlı ise polisten kaçarak izini kaybettirdi. Yapılan incelemede hırsızlık zanlılarının kullandığı otomobilin 2 gün önce Eşrefpaşa semtinden çalınan otomobil olduğu belirlendi. Çalıntı araca 35 AD 4029 plakası takıldığı ortaya çıktı.

Gözaltına alınan zanlı, Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi. Yapılan incelemede, zanlıların önce otomobili çaldıkları, otomobile başka bir plaka taktıkları ve Menderes ilçesi Çileme köyünden Niyazi Ovacık'a ait olan 8 adet koyunu çaldıkları ortaya çıktı. E.Ö.'nün poliste çok sayıda suç kaydı bulunduğu belirtildi. Polis, otomobili ve koyunları sahiplerine teslim etti. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı. | http://www.cihan.com.tr
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder