banner181

CHP'li Çam: İş kazalarının yüzde 98'i önlenebilir

12 Mart 2012 Pazartesi 14:27
Bu haber 396 kez okundu

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, iş kazalarının yüzde 98'inin önlenebilir olduğunu belirterek, sağlıksız işyerleriyle ilgili önlem alınmadığı sürece bu cinayetlerin durmayacağını söyledi. Meclis'te CHP Samsun Milletvekili Ahmet İhsan...

CHP'li Çam: İş kazalarının yüzde 98'i önlenebilir
CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, iş kazalarının yüzde 98'inin önlenebilir olduğunu belirterek, sağlıksız işyerleriyle ilgili önlem alınmadığı sürece bu cinayetlerin durmayacağını söyledi.

Meclis'te CHP Samsun Milletvekili Ahmet İhsan Kalkavan ile birlikte Esenyurt'ta inşaat şantiyesinde çıkan yangınla ilgili basın toplantısı düzenleyen Çam, Esenyurt'ta yaşananların benzerinin 2012'nin başlarında da meydana geldiğini ifade etti. 2012'nin başında 4 işçinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Çam, geçen ay da 10 işçinin hayatını kaybettiğini belirtti. Türkiye'de her yıl 75 bin iş kazasının yaşandığını aktaran Çam, kayıtsız işçilerin kazalarının da istatistiklere dahil olmadığını vurguladı. İş kazalarının yüzde 98'inin önlenebilir olduğunu söyleyen Çam, bunun için adım atılmamasının bir cinayet olduğunu belirtti. Hükümetin, sağlıksız işyerleriyle ilgili önlem almadığı sürece, bu cinayetlerin durmayacağını aktaran Çam, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder