banner181
banner210

Malatya'da kadın ve erkek yaşam merkezleri kurulacak

12 Mart 2012 Pazartesi 14:06
Bu haber 476 kez okundu

Malatya Belediyesi tarafından kadın ve erkeklere yönelik iki ayrı yaşam merkezi kurulacağı belirtildi.    Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, kadın derneklerinin yöneticileri ve yönetim kurulu üyelerine yemek verdi. AK...

Malatya'da kadın ve erkek yaşam merkezleri kurulacak
Malatya Belediyesi tarafından kadın ve erkeklere yönelik iki ayrı yaşam merkezi kurulacağı belirtildi.

    Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, kadın derneklerinin yöneticileri ve yönetim kurulu üyelerine yemek verdi. AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Hüseyin Cemal Akın, AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Van Milletvekili Fatih Çiftçi, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Akkurt'un da katıldığı yemeğin ardından bir konuşma yapan Ahmet Çakır, kadın derneklerinin temsilcilerinin sosyal tesislerle ilgili önerilerini projeye dönüştürerek hayata geçirmeye çalıştıklarını söyledi.

    "Önümüzdeki günlerde açılışını yapacağımız ve kadınlara hizmet verecek olan Kadın Kültür ve Spor Merkezi'ni tamamladık'' diyen Çakır, Aile Danışma ve Destek Merkezi'nin açılışını da ileriki günlerde yapacaklarını belirtti. “Burada psikolojik danışmanlarımız olacak, rehber öğretmenlerimiz olacak ve ailelere yönelik rehberlik danışmanlık hizmeti verilecek.” diyen Çakır, iki yaşam merkezi kuracaklarını anlattı.

    “Biri kadınlara, diğeri erkeklere yönelik hizmet verecek olan yaşam merkezini 70 dönümlük bir alan üzerine kuracağız.” diyen Çakır, yaşam merkezlerinin içinde olimpik yüzme havuzu, sauna, fin hamamı olacağını anlattı. Çakır, Hazreti Muhammed (s.a.v.)'in kadın haklarına verdiği öneme işaret etti. Bülent Tüfekci ise AK Parti'nin kadına yönelik yaptığı hizmetlere vurgu yaparken Cemal Akın, sivil toplum kuruluşlarının güçlenmesinin demokrasinin güçlenmesi anlamına geldiğini ifade etti. Öznur Çalık, kadınlar ve erkekler arasında haklar ve fırsatların eşitlenmesi gerektiğini kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder