banner181

Hakkari'de 4 milyon liralık kaçak malzeme ele geçirildi

12 Mart 2012 Pazartesi 14:00
Bu haber 600 kez okundu

Hakkari'de 45 ayrı adrese düzenlenen operasyonlarda piyasa değeri 4 milyon TL olan sigara, elektronik eşya, çay, akaryakıt ve tıbbi malzeme ele geçirildi.     Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı...

Hakkari'de 4 milyon liralık kaçak malzeme ele geçirildi
Hakkari'de 45 ayrı adrese düzenlenen operasyonlarda piyasa değeri 4 milyon TL olan sigara, elektronik eşya, çay, akaryakıt ve tıbbi malzeme ele geçirildi.

    Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yürütülen istihbarat çalışması neticesinde, Şemdinli ilçesinden yasadışı yollarla sınırı geçmek suretiyle sigara, elektronik eşya, çay, akaryakıt ve tıbbi malzeme kaçakçılığı yaparak terör örgütüne finans sağlayan organize suç örgütüne yönelik operasyon yapıldığı belirtildi. Açıklamada, "Hakkari İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler tarafından yapılan operasyon neticesinde, Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde aralarında kamu personelinin de bulunduğu 45 şahsa ait adreste arama yapılmıştır. Yapılan aramalar neticesinde toplam piyasa değeri 4 milyon TL olan 250 karton sigara, 332 adet cep telefonu, 2 bin kutu tıbbi malzeme, 200 litre motorin, 930 kilogram çay ve muhtelif doküman ele geçirilmiştir." denildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder