banner181

Kıyak: ‘Dindar nesil’ yetişmesini eleştirenler Rusya’ya baksın

12 Mart 2012 Pazartesi 13:57
Bu haber 1715 kez okundu

Cami ve Kur’an Kursu Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, Rusya’da bile İslam dininin okullarda okutulması kabul görürken, yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede ‘Dindar nesil’ yetiştirilmesi sözüne gösterilen tepkiyi anlayamadığını...

Kıyak: ‘Dindar nesil' yetişmesini eleştirenler Rusya'ya baksın
Cami ve Kur’an Kursu Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, Rusya’da bile İslam dininin okullarda okutulması kabul görürken, yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede ‘Dindar nesil’ yetiştirilmesi sözüne gösterilen tepkiyi anlayamadığını söyledi.

        Kıyak, yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dindar nesil yetiştirmek istiyoruz’ sözlerine gösterilen tepkinin doğru olmadığını kaydetti. Rusya’da Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetleri Birliği (SSCB) döneminde okullarda yasak olan İslam din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin Eylül 2012'den itibaren Müslüman öğrencilere zorunlu hale getirileceğini hatırlattı. Ayrıca, Rusya’da dini okulların artırılması için daha fazla kaynak ve devlet televizyonlarında daha fazla dini yayın yapılacağını vurgulayan Kıyak, Türkiye’deki tartışmaların ise yersiz olduğunu vurguladı.

        Anne-babanın en önemli görevinin, en güzel şekilde İslam fıtratı ile yaratılan çocuklarını iyi bir insan, iyi bir Müslüman ve hayırlı evlat olarak yetiştirmek olduğunu ifade eden Kıyak, “Hayırlı evlada sahip olmak, dünyada da ahirette de huzur ve mutluluk vesilesidir.” dedi. Bir milletin varlığını devam ettirebilmesi, her bakımdan iyi yetişmiş bir gençliğin bulunmasına bağlı olduğunu vurgulayan Kıyak, şunları kaydetti:

    “Gençlik, bir ülkenin en büyük güvencesidir. Bunun için gençlerimizin iyi yetişmeleri hayati önem taşımaktadır. Bunu başarabildiğimiz sürece gençlerimizi geleceğimizin huzur ve güven kaynağı olarak görebiliriz. Gençlerimiz, ülkemizin geleceğidir. Milletçe sahip olduğumuz maddi ve manevi kazançların tamamı gelecekte gençlerimize emanet edilecektir. Bu yüzden ruh ve beden yönünden sağlıklı, inançlı, milli ve manevi değerlerimize bağlı ve sorumluluk duygusuna sahip gençlerin yetiştirilmesi için azami gayret göstermeliyiz. Bu hususta başta anne babalar olmak üzere, eğitimcilerimize, sorumluluk sahibi müesseselerimize, kısacası bütün topluma büyük görevler düşmektedir.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder