banner181
banner210

EDP İzmir İl Başkanı Cangı: Darbeciler yıllarımızı çaldı, geleceğimizi kararttı

12 Mart 2012 Pazartesi 13:54
Bu haber 735 kez okundu

EDP İzmir İl Teşkilatı üyeleri, her ay olduğu gibi basın açıklaması yaptı. Darbecilerden hesap sorulması için açılan davaya katılacaklarını belirten EDP İl Başkanı Arif Ali Cangı, "Darbeciler yıllarımızı çaldı, geleceğimizi kararttı."...

EDP İzmir İl Başkanı Cangı: Darbeciler yıllarımızı çaldı, geleceğimizi kararttı
EDP İzmir İl Teşkilatı üyeleri, her ay olduğu gibi basın açıklaması yaptı. Darbecilerden hesap sorulması için açılan davaya katılacaklarını belirten EDP İl Başkanı Arif Ali Cangı, "Darbeciler yıllarımızı çaldı, geleceğimizi kararttı." dedi.

İzmir Adliye Sarayı önündeki basın açıklamasında EDP'liler, 4 Nisan 2012 tarihinde Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayacak darbecilere yönelik davaya katılacaklarını, 12 Eylül suçlularından hesap soruluncaya kadar mücadelelerini kararlıklıkla sürdüreceklerini söyledi. İşkence görenlerin fotoğraflarını da taşındığı açıklada konuşan İl Başkanı Cangı, şunları söyledi: "Türkiye'yi yıllardır askeri ve sivil bürokrasinin hakimiyetine ve vesayetine mahkum edenler, birbirini izleyen askeri darbe ve muhtıralarla bir saadet zinciri kurdu. Toplumdaki uyanışın önünü kesmek, siyasal rejimin bir avuç sermayeye, askeri ve sivil bürokrasiye hizmet etmesini sürdürmek uğruna, dünya ve bölge üzerinden emperyal hesapları olan büyük güçlerin de desteğiyle Türkiye'de kanlı darbeler yaptılar. Son 50 yıl içinde bu acıları toplumumuza döne döne yaşattılar. Darbecilerin gerekçeleri farklı olsa da amaçları hep aynıydı: Askeri ve bürokratik vesayet rejimini ve menfaat zincirini sürdürmek. Bu nedenle 12 Mart'ta 27 Mayıs'ın, 12 Eylül'de 12 Mart'ın, 28 Şubat'ta 12 Eylül'ün, 27 Nisan'da 28 Şubat'ın izlerini gördük."

Zaman zaman sloganların da atıldığı açıklamada Arif Ali Cangı, "EDP olarak 12 Eylül davasının hem siyaseten hem de hukuken takipçisiyiz. Geçen ay parti üyeleri ve diğer yurttaşlarla Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne müdahale dileklerimizi göndermiştik. Açılan davaya her halükarda müdahiliz. Mağdur bütün yurttaşları, kurumları ve darbe düzeninin tasfiyesini isteyen herkesi davaya katılmaya çağrıyoruz." şeklinde konuştu. Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder