banner181
banner210

Ahmet Şık’ın avukatı: Tapelerde talimat verdiği iddia edilen kişi benim

12 Mart 2012 Pazartesi 13:49
Bu haber 1483 kez okundu

Oda TV davasının bugünkü duruşmasında tutuklu sanık Ahmet Şık’ın avukatı ek savuma yaptı. Avukat Fikret İlkiz, iddianamede Şık'a talimat verdiği iddia edilen kişinin kendisi olduğunu öne sürdü. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki...

Ahmet Şık'ın avukatı: Tapelerde talimat verdiği iddia edilen kişi benim
Oda TV davasının bugünkü duruşmasında tutuklu sanık Ahmet Şık’ın avukatı ek savuma yaptı. Avukat Fikret İlkiz, iddianamede Şık'a talimat verdiği iddia edilen kişinin kendisi olduğunu öne sürdü.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma, tutuklu sanık Ahmet Şık’ın avukatı Fikret İlkiz’in savunma yapmasıyla devam etti. Avukatı İlkiz, iddianamede yer alan telefon tapelerinde müvekkili ile yaptığı görüşmeler bulunduğunu söyledi. İlkiz, “Bana kitabıyla ilgili haberler çıktığında 'ne yapayım?' diye sordu. Ben de 'bir an önce yayınla da üzerindeki şaibe kalksın' dedim. İşte o tapelerdeki talimat verdiği iddia edilen Fikret ağabey benim." diye konuştu.

Savunması sırasında zaman zaman işaret parmağın heyeti doğru sallayarak tüm dikkatleri üzerinde toplayan İlkiz, “Biz gazetecileri topluma düşman gibi göstermesin. Gazeteciler yazdıkları için, savcılar gazeteciler nedir anlamadıkları için yargılanıyorlar.” dedi.

Bu arada, bugünkü duruşmayı CHP Milletvekili İlhan Cihaner ile gazeteciler Uğur Dündar, Haluk Şahin ve Ruşen Çakır da izledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder