banner181

Öğrenciler, anne şiirlerini Hatice Belgin için kitaplaştırdı

12 Mart 2012 Pazartesi 13:48
Bu haber 1531 kez okundu

Bingöl’de çocuklarını korumak için canlı bombanın üzerine atlayıp hayatını kaybeden Hatice Belgin için şiir kitabı çıkarıldı. İstanbul'da özel bir kolejin öğrencileri tarafından hazırlanan şiir kitabının geliri, Belgin'in çocuklarına...

Öğrenciler, anne şiirlerini Hatice Belgin için kitaplaştırdı
Bingöl’de çocuklarını korumak için canlı bombanın üzerine atlayıp hayatını kaybeden Hatice Belgin için şiir kitabı çıkarıldı. İstanbul'da özel bir kolejin öğrencileri tarafından hazırlanan şiir kitabının geliri, Belgin'in çocuklarına bağışlanacak.

Özel Silivri Fatih Koleji öğrencileri, anne sevgisini ifade etmek için yazdıkları şiirleri ‘Kalplere Serpilen Merhamet’ adıyla kitaplaştırdı. Projenin mimarı okul öğretmenlerinden Emre Özgöze, sosyal sorumluluk düşüncesiyle hazırlanan kitapta 180 öğrenci ve öğretmenin yazdığı şiirlerin bulunduğunu söyledi. Öğrencilerin, sınıf ortamında yazdıkları şiirlerin kitaplaştırıldığını belirten Özgöze, çocukların ve ailelerinin bu projeyi duyunca çok heyecanlandıklarını ve projeyi desteklediklerini anlattı. Özgöze, anne üzerine yazılan şiirlerin toplandığı kitabı, Bingöl’de hayatı pahasına canlı bombanın üzerine atlayarak çocuklarını koruyan anne Hatice Belgin’e atfettiklerini ifade etti.

‘Kalplere Serpilen Merhamet’ kitabının ilk sayfasında, Hatice Belgin’e için bir bölüm ayrıldı. Olayın, herkesin yüreğini dağladığını söyleyen Özgöze, “Kitap, Kurban Bayramı’nın tatlı telaşını yaşayan ve bunun için çocuklarıyla alış veriş yaptığı mağazanın önündeki patlama sonucu çocuklarını koruyabilmek için vücudunu bombaya siper edip büyük bir faciayı önleyen Hatice Belgin’e ithaf ediliyor. Bu vatanın batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine kadar bu topraklarda yaşayan bütün fedakar annelerimize birleştirici bir mesaj olarak armağan ediyoruz. Zira terörden bu ülkenin evlatları kadar anaları da çok çekti, yürekleri yandı. Bizleri birleştirici unsur olan inancımız kadar, analarımızın pak sineleri de bu terör oyunlarına dur diyecektir.” dedi.

Özgöze, kendisine ait ‘Gönülden Katreler’ isimli şiir kitabının da tüm gelirlerinin Belgin'in çocuklarının eğitim masraflarının karşılanması için bağışlanacağını açıkladı.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder