banner181
banner210

Sayaç memuru kılığındaki gaspçı dehşet saçtı

12 Mart 2012 Pazartesi 13:47
Bu haber 519 kez okundu

Diyarbakır’da bir gaspçı, kendisini sayaç kontrol memuru olarak tanıtarak girdiği evde dehşet saçtı. Gaspçı, kolundaki bileziklerini vermek istemeyen ev hanımı Mihan ile çığlıklar üzerine uykudan uyanan eşi Selahattin Çiçekten’i bıçakladı....

Sayaç memuru kılığındaki gaspçı dehşet saçtı
Diyarbakır’da bir gaspçı, kendisini sayaç kontrol memuru olarak tanıtarak girdiği evde dehşet saçtı. Gaspçı, kolundaki bileziklerini vermek istemeyen ev hanımı Mihan ile çığlıklar üzerine uykudan uyanan eşi Selahattin Çiçekten’i bıçakladı. Ağır yaralanan Çiçekten çiftinin tedavisi devam ediyor. Polis, gaspçıyı yakalamak için operasyon başlattı.

        Olay Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi'nde yaşandı. Eşiyle birlikte evde olan Mihan Çiçekten, kendisini TEDAŞ’tan sayaç okuma görevlisi olarak tanıtan gaspçıya kapıyı açtı. Gaspçı ev hanımı Mihan Çiçekten’in ağzını kapatarak kolundaki altınları almak istedi. Kadının bağırması üzerine o sırada evde uyumakta olan Selahattin Çiçekten, eşinin yardımına koştu. Gaspçı, elindeki ekmek bıçağıyla Çiçekten çiftine saldırdı.
Mihan-Selahattin Çiçekten çifti bıçak darbeleriyle yere yığılırken, gaspçı elindeki bıçakla koşarak evden ayrıldı.

        Yaralı olmasına rağmen hırsızın peşini bırakmayan Selahattin Çiçekten’in kan izleri sokak aralarına kadar taştı. Mahalle sakinlerinin polise haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Selahattin Çiçekten'e göre durumu daha iyi olan eşi Mihan Çiçekten 112 Acil Servis’e ait ambulansla Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan Selahattin Çiçekten’in hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi. Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor. Polis gaspçının izine ulaşmaya çalışıyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder