banner181
banner210

Kaymakam Bulgurlu: Okul öncesi, eğitimin temelini oluşturur

12 Mart 2012 Pazartesi 13:38
Bu haber 334 kez okundu

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, eğitim ve öğretimin temelini okul öncesi eğitimin oluşturduğunu söyledi. Manavgat Lisesi'ni ziyaret eden Bulgurlu, ilçede yapılan eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Manavgat'ta 210 derslik protokolü...

Kaymakam Bulgurlu: Okul öncesi, eğitimin temelini oluşturur
Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, eğitim ve öğretimin temelini okul öncesi eğitimin oluşturduğunu söyledi.

Manavgat Lisesi'ni ziyaret eden Bulgurlu, ilçede yapılan eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Manavgat'ta 210 derslik protokolü yaptıklarını belirten Kaymakam Bulgurlu, 'okul öncesi eğitimin 'daha rahat ortamda verilmesi için bu faaliyeti okul dışına çıkarmaya çalıştıklarını kaydetti.

Bir kişinin eğitim ve öğretimde şekillenme yaş grubunun 0-6 olduğunu anlatan Bulgurlu, Manavgat'ta okul öncesi okullaşma oranının yüzde 67 seviyesinde olduğunu ve bunu en kısa zamanda yüzde 100'e çıkaracaklarını belirtti. Başta ABD ve Avrupa ülkelerinde okul öncesi eğitimin ileri seviyede olduğunu vurgulayan Bulgurlu, okul öncesi eğitimin çıtası yüksek olan ülkelerde 'ezberci eğitimin' olmadığını kaydetti. Ülkede küçük yaşta dahi ve kabiliyetli çocukların keşfi için okul öncesi eğitimin çok önemli olduğunun altını çizen Bulgurlu, eğitim ve öğretimde ezberci eğitimin son bulmasının 0-6 yaş grubu çocukların en güzel şekilde yetiştirilmesine bağlı olduğunu söyledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder