banner181

Dozerin bir günde kazacağı yolu 1,5 aydır kazma kürekle kazıyorlar

12 Mart 2012 Pazartesi 13:32
Bu haber 707 kez okundu

Rize’nin Çiftekavak Mahallesi’nde yaşayan Erdoğan Dilsiz (59) mahallesine yol almak için, dozerle bir günde kazılacak olan yolda 1,5 aydır kazma ve kürek ile çalışıyor. Dilsiz, bir bölümü komşularının arazisinden geçen ancak tüm mahallenin...

Dozerin bir günde kazacağı yolu 1,5 aydır kazma kürekle kazıyorlar
Rize’nin Çiftekavak Mahallesi’nde yaşayan Erdoğan Dilsiz (59) mahallesine yol almak için, dozerle bir günde kazılacak olan yolda 1,5 aydır kazma ve kürek ile çalışıyor. Dilsiz, bir bölümü komşularının arazisinden geçen ancak tüm mahallenin istifade edeceği yol için, 'komşularımın arazilerine zarar veririm' düşüncesi ile iş makinelerini araziye sokmadığını söyledi.

        İşçilerle beraber, 500 metre uzunluğundaki yol için 1,5 aydır kazma kürek çalışan Dilsiz, iş makinesi ile bir günde açılacak ve ortalama 200 liraya mal olacak yolda şu ana kadar 300 metre mesafe kat etti ve 3 bin lira para harcadı.

        Konuyla ilgili açıklama yapan Dilsiz, "Rabbim razı olsun komşular yolun arazilerinden geçmesine izin verdi. İş makinesi ile yolun yapılmasını da istedi. Zaten arazilerini vererek zarar ettiler. Bir de iş makinesini araziye sokup onlara daha fazla zarar vermek istemedim. İşçi tuttum. Kendimde kazma ve kürek ile çalışarak yolu açıyoruz. Dozer’in bir günde kazacağı yolda 1,5 aydır çalışıyoruz. Her halde 1 ay sonra yol biter." dedi.

        Yağmura ve soğuğa rağmen kazma ve kürek ile çalışan Dilsiz, Rize Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü’nde 36 yıl yol proje uzmanı olarak çalıştığını kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder