banner181

Büyükşehir kar timi sahada

12 Mart 2012 Pazartesi 13:28
Bu haber 3035 kez okundu

Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı Kocaeli’de de yoğun şekilde devam ediyor. Yer yer kar kalınlığının 1,5 metreyi aştığı ilde, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler 24 saat aralıksız şekilde kent genelinde yolların kapanmaması...

Büyükşehir kar timi sahada
Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı Kocaeli’de de yoğun şekilde devam ediyor. Yer yer kar kalınlığının 1,5 metreyi aştığı ilde, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler 24 saat aralıksız şekilde kent genelinde yolların kapanmaması için çalışıyor.

        Kocaeli’de dün akşamdan itibaren başlayan ve hafta sonuna kadar etkili olması beklenen kar yağışı için gerekli tedbirler alındı. Kent genelinde ulaşımda vatandaşın sıkıntı yaşamaması için Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler 24 saat aralıksız görev yapıyor. 155 araç ve 315 personel ile gün boyunca kar ile mücadele eden kar timleri ana arterlerde yolların kapanmasına engel oldu. Kartepe’nin yanı sıra Kocaeli’nin her bölgesinde etkili olan kar yağışı ile mücadele ediliyor.

        Büyükşehir Belediyesi, kent için önemli güzergâhlardan biri olan Umuttepe Hastanesi, Gündoğdu ve Radar Yolu’nda ulaşımın aksamaması için çalıştı. Kentin her noktasına müdahale eden kar timleri yolların kapanmasına engel oldu. Ekipler, köy yollarının da kapanmaması için çalışıyor. Büyükşehir, kentin her noktasında personel ve kar araçlarını hazır bekletiyor. Kent genelinde otobüsler sorunsuz çalışırken, belediye otobüsleri saatlerini aksatmadan seferlerine devam etti. Zaman zaman yaşanan kazalar nedeniyle kapanan yollar da ekiplerin müdahalesiyle açıldı. Şahsi araçlarla yola çıkacak vatandaşları, gerekli ekipmanları bulundurmaları yönünde uyaran yetkililer, toplu taşıma araçlarının tercih edilmesi gerektiğinin altını çizdiler.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder