banner181

Osmancık’ta 'Çanakkale Destanı' konferansı

12 Mart 2012 Pazartesi 12:31
Bu haber 462 kez okundu

Çorum'un Osmancık ilçesinde Ahi FEM Dershanesi 'Bir Destandır Çanakkale' konulu konferans düzenledi.        Konferans, Osmancık Belediyesi tiyatro salonunda iki seans olarak gerçekleştirildi. Konferans öncesi...

Osmancık'ta 'Çanakkale Destanı' konferansı
Çorum'un Osmancık ilçesinde Ahi FEM Dershanesi 'Bir Destandır Çanakkale' konulu konferans düzenledi.

        Konferans, Osmancık Belediyesi tiyatro salonunda iki seans olarak gerçekleştirildi. Konferans öncesi sahne alan Ahi FEM Dershanesi öğrencileri seslendirdikleri Çanakkale Türküsü ile katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. Türkülerin ardından dershane müdürü Bahri Hozan, geçen sene SBS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincileri içinde yerini alan Melda Tosun'a bilgisayar ödülünü verdi.

        Konferansa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı-Yazar Hasan Hüseyin Maltepe, Türk milletinin var oluş mücadelelerinden biri olan Çanakkale Savaşı'na katılan kahramanların hayat hikayelerini anlattı. Savaşta milletin geleceği için büyük özveri örneği gösteren kahramanların hikayelerini dinleyen katılımcılar gözyaşlarına hakim olamadı.

        Konferansın bitiminde Osmancık Emniyet Müdürü Murat Nebioğlu, Maltepe’ye plaket verdi. Maltepe, program sonunda kitaplarını imzaladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder