banner181

Samsun İl Özel İdaresi personeline, hizmet içi eğitim

12 Mart 2012 Pazartesi 12:17
Bu haber 538 kez okundu

Samsun İl Özel İdaresi bünyesinde çalışan personel, Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı uzmanları tarafından hizmet içi eğitime alındı. Dünya’da ve Türkiye’de hızlı bir şekilde değişen mevzuatlara ilişkin bilgilerin yenileneceği...

Samsun İl Özel İdaresi personeline, hizmet içi eğitim
Samsun İl Özel İdaresi bünyesinde çalışan personel, Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı uzmanları tarafından hizmet içi eğitime alındı. Dünya’da ve Türkiye’de hızlı bir şekilde değişen mevzuatlara ilişkin bilgilerin yenileneceği eğitimlerde kariyer, liyakat sistemi, yönetimde karar verme teknikleri, problem çözme, liderlik ve resmi yazışma kurallarına ilişkin bilgiler verilecek.

        Kurumun toplantı salonunda gerçekleşen hizmet içi eğitim toplantısının açılışına katılan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil, yaptığı konuşmada bu eğitimlerin büyük önem taşıdığını söyledi. İl Özel İdaresi’nin sürekli yenilenen ve gelişen bir kurum olduğunun altını çizen Genel Sekreter Karanfil, "Mevzuata, günün koşullarına ve yeni yönetim tekniklerine uygun olarak tüm teknik personelimizin bilgilerinin tazelenmesi, daha verimli ve huzurlu çalışma ortamının olması anlamında hizmet içi eğitimlere ciddi önem bir daireyiz. Gerek insan kaynaklarındaki gerekse tüm daire başkanlıklarındaki müdür ve çalışma arkadaşlarımız, personelimizin huzurunu önemsiyoruz. Onların çalışma şartlarının iyileştirilmesini hem mevzuat ve teknik alt yapı olarak sürekli kendilerini yenilemeleri noktasında her türlü imkanı sağlamaya çalışıyoruz. Eksikliklerimiz mutlaka vardır ama hizmet içi eğitimi şu açıdan çok önemsiyoruz. Dünya’da ve Türkiye’de mevzuat o kadar hızlı değişiyor ki onu bir şekilde yenilememiz gerekiyor." dedi.

        Bunu da Devlet Personel Başkanlığı uzmanlarının vereceği bir haftalık eğitimin faydalı olacağına inandığını kaydeden Karanfil, sözlerini şöyle sürdürdü: "Eğitim konuları ilginç. Klasik eğitim konuları olduğu gibi kariyer, liyakat sistemi, yönetimde karar verme teknikleri, problem çözme, liderlik gibi konular var. Resmi yazışma kuralları sürekli değişiyor. Bu konuda bilgilerimizi tazelememiz geriyor. Bu konuların tüm personelimize eğitim verilecek. Bunu çok önemsemeleri gerekiyor. Her zaman bulunacak bir fırsat değil."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder