banner181

Çanakkale Deniz Zaferi törenleri başladı

12 Mart 2012 Pazartesi 12:15
Bu haber 519 kez okundu

Çanakkale Deniz Zaferleri’nin 97. yıldönümü şehitleri anma programı başladı. Program, 25 Mart’ 2012'ye kadar devam edecek. Çimenlik Kalesi’nde düzenlenen törene Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Boğaz...

Çanakkale Deniz Zaferi törenleri başladı
Çanakkale Deniz Zaferleri’nin 97. yıldönümü şehitleri anma programı başladı. Program, 25 Mart’ 2012'ye kadar devam edecek.

Çimenlik Kalesi’nde düzenlenen törene Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Boğaz Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, askerler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından bir konuşma yapan Vali Tuna, Çanakkale Deniz Zaferi’nin milletçe gurur duyulan ve destanlaşan zaferler arasında ayrı bir yere sahip olduğunu söyledi. Türk milletinin, inancı ve kutsal değerleri için her zaman şehit olmasını bildiğini belirterek, “Çanakkale deniz ve kara muharebelerinde de en üst seviyede var olma ve yok olma mücadelesi verdiğinin bilincinde olarak savaşmış ve şehit olmayı peşinen kabul etmiştir. Şehitlerimizin şu anda en yüksek mertebelerde olduğuna canıgönülden inanıyorum. Geride bıraktıklarına sahip çıkmak da devlet olarak bizim boynumuzun borcudur. Şehitlerimizin gözleri arkada değildir. Biliyorlar ki bu devlet, bu millet onları ve ailelerini her zaman baş tacı edecek ve hiçbir zaman unutmayacaktır.” dedi.

Ardından Vali Tuna, şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ahmet Eryılmaz’a verilen Devlet Övünç Madalyası'nı, kızı Ecem Eryılmaz’a takdim etti. Protokol üyeleri daha sonra Hasret Nurdağ Resim Sergisi’ni açtı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder