banner181
banner210

Mehmet Akif Ersoy, Türkmenistan’da da anıldı

12 Mart 2012 Pazartesi 12:13
Bu haber 391 kez okundu

Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü dolaysıyla tören düzenlendi. Türkiye’nin Aşkabat Büyükelçiliği tarafından düzenlenen törende, günün anlam ve önemi çerçevesinde...

Mehmet Akif Ersoy, Türkmenistan'da da anıldı
Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü dolaysıyla tören düzenlendi. Türkiye’nin Aşkabat Büyükelçiliği tarafından düzenlenen törende, günün anlam ve önemi çerçevesinde konuşmalar yapıldı. Törende öğrencilerin okuduğu İstiklal Marşı büyük alkış aldı.
Aşkabat Türk Anadolu Lisesi'nin spor salonunda düzenlenen anma programına, Türkiye Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Ömer Kalay, elçilik mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.
Bir dakikalık saygı duruşundan sonra ,iki ülke milli marşları okundu. Daha sonra Eğitim Müşaviri Kalay günün anlamını ifade eden konuşma yaptı. Kalay, büyük şair Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı İstiklal Marşı’nın Türk milletinin ortak düşünce ve değerlerini buluşturan eşsiz bir eser olduğunu belirtti.
Öğrenciler, günün anlam ve önemine ilişkin hazırladıkları şiirler ve kompozisyonları okundu. Düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, çeşitli ödüller verildi.Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder