banner181
banner210

Ergenekon davasında Yalçın Küçük savunmasını yaptı

12 Mart 2012 Pazartesi 11:49
Bu haber 1037 kez okundu

Ergenekon davasında sanık Yalçın Küçük, bugünkü duruşmasında savunmasına devam etti. Küçük, "Ne oldu da, dosyada ne değişti de örgüt üyesiyken beni yönetici yaptınız? Karizmam mı çizilirdi? Beni örgütün CEO’su." dedi. İstanbul...

Ergenekon davasında Yalçın Küçük savunmasını yaptı
Ergenekon davasında sanık Yalçın Küçük, bugünkü duruşmasında savunmasına devam etti. Küçük, "Ne oldu da, dosyada ne değişti de örgüt üyesiyken beni yönetici yaptınız? Karizmam mı çizilirdi? Beni örgütün CEO’su." dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ikinci Ergenekon davasının 165. duruşmasında; Mustafa Balbay, İbrahim Şahin, Hasan Atilla Uğur ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık hazır bulundu. Tutuklu sanıklardan Hurşit Tolon, Levent Ersöz, Mehmet Haberal ve Oğuz Bulut'un katılmadığı duruşmada tutuksuz sanıklardan Maruf Şinit, Recep Taylan, Yüksel Dilsiz ve Yalçın Küçük yer aldı. Dilsiz ve Küçük, başka davalardan tutuklu oldukları için tutuklu sanık bölümüne oturdu. Dilsiz'e duruşma boyunca 2 jandarma görevlisinin yakın koruma gibi refakat ettiği gözlendi.

Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, en son 2 Mart 2012 tarihinde görülen duruşmada yarım kalan ifadesine devam etmesi için sanık Yalçın Küçük'e söz verdi. Sanık Küçük ise ifadesini yaptığı duruşmada rahatsız olduğu için çok özetleyerek konuşma yaptığını, hastalığının hala devam ettiğini ancak o duruşmada söylediği bazı ifadeleri tekrar edeceğini söyledi.

Küçük'ün, "İfade verdiğim sırada suçumu söylerken benim örgüt yöneticiliğinden yargılandığımı söylediniz." demesi üzerine Başkan Özese, "İddianamenin 162. sayfasında ‘örgüt kurmak’ suçlamasıyla suçlandığınız yazdığı için size 2 günlük konuşma hakkı verdiğimizi hatırlatmak için söyledim." şeklinde açıklama yaptı. Küçük ise henüz dava açılmadan önce sorgu hakimliğine çıkarıldığında örgüt üyeliği suçlamasıyla ifadesinin alındığını, aynı suçlama ile mahkemeye sevk edildiğini ve yine aynı suçlama ile tutuklandığını söyledi. Küçük'ün, daha sonra da sesini yükselterek, "Ne oldu da dosyada ne değişti de örgüt üyeliğinden tutuklanmışken örgüt yöneticisi yaptınız beni? Karizmam mı çizilirdi? Beni örgütün CEO’su yaptınız. Bunu açıklayacağız, bunu soracağız." ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder