banner181

Minik öğrenciler, harçlıklarının yarısını Van’a gönderdi

12 Mart 2012 Pazartesi 11:37
Bu haber 363 kez okundu

Denizli Özel Servergazi Eğitim Kurumları’na bağlı Servergazi İlköğretim Okulu, Servergazi Sabiha Süt İlköğretim Okulu ve Özerler Çocuk Akademisi öğrencileri, Gonca Dergisi ve Kimse Yok Mu Derneği’nin birlikte düzenlediği “Kumbaram...

Minik öğrenciler, harçlıklarının yarısını Van'a gönderdi
Denizli Özel Servergazi Eğitim Kurumları’na bağlı Servergazi İlköğretim Okulu, Servergazi Sabiha Süt İlköğretim Okulu ve Özerler Çocuk Akademisi öğrencileri, Gonca Dergisi ve Kimse Yok Mu Derneği’nin birlikte düzenlediği “Kumbaram Dolsun, Van’a Okul Olsun” kampanyasına, haftalık harçlıklarının yarısını bağışladı. Sabiha Süt İlköğretim Okulu Müdürü Yakup Yağcı, kampanyaya öğretmenler, veliler ve öğrencilerle katkıda bulunmak istediklerini belirterek, “Çocuklarımız, kumbaralarına yaklaşık bir aydır haftalık harçlığımın yarısı attı. Vanlı çocuklarımız için yapılacak okullarda bir tuğla da bizden olsun dediler. Örnek bir sosyal yardımlaşma faaliyetiyle Vanlı çocukları sevindiren değerli öğretmenlerimize, saygıdeğer velilerimize ve sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Kimse Yok Mu Derneği Denizli Şube Müdürü Mehmet Tulunay ise Van depreminin yaralarının sarılmaya devam ettiğini vurgulayarak, “Derneğimiz, diğer birçok yardımının yanında eğitim alanında da bu anlamlı projeyle bir kez daha Vanlı kardeşlerimizin yanında. Servergazi Eğitim Kurumları ve Kardelen Çocuk Köşkü öğrencilerinin toplam 4 bin 974 liralık bağışı yerine ulaştırılmıştır. Bu projeye destek veren tüm çocuklarımıza ve velilerimize teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu. Tulunay, Servergazi'nin miniklerinin 3 bin 813, Kardelen Çocuk Köşkü’nün miniklerininse bin 161 lira bağışta bulunduğunu sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder