banner181

Keles’te kar sebebiyle eğitime ara verildi

12 Mart 2012 Pazartesi 11:30
Bu haber 2153 kez okundu

Bursa’nın Keles ilçesinde kar yağışı sebebiyle eğitime bir gün ara verildi.        Keles Kaymakamlığı köylerden ilçe merkezine taşımalı eğitimin yoğun olduğu ilçede bazı yolların kar sebebiyle...

Keles'te kar sebebiyle eğitime ara verildi
Bursa’nın Keles ilçesinde kar yağışı sebebiyle eğitime bir gün ara verildi.

        Keles Kaymakamlığı köylerden ilçe merkezine taşımalı eğitimin yoğun olduğu ilçede bazı yolların kar sebebiyle kapanması yüzünden eğitime bir gün ara verdi. Kaymakamlık yetkilileri, bazı yüksek kesimlerdeki köy yollarında ve ilçe merkezinde kar kalınlığının 20 santimetreyi geçtiğini bildirdi.

        Bu arada Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Keles dışında şehirde eğitim ve öğretimin devam ettiğini açıkladı. Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da kar kalınlığı 3,5 metre olarak ölçüldü. Bursa Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Uludağ’da oteller bölgesindeki kar kalınlığı 3,5 metre olarak ölçülürken, gece sıcaklık eksi 2 derece oldu. Uludağ’da gündüz sıcaklığın ise eksi 1 derece olması bekleniyor. Uludağ'da kar yağışının bugün yoğun, hafta sonuna kadar da aralıklarla süreceği bildirildi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder