banner181

Sakarya'da mart ayında yağan kar şaşırttı

12 Mart 2012 Pazartesi 11:07
Bu haber 466 kez okundu

Sakarya'da dün akşam saatlerinde başlayan yağmur yerini kar yağışına bıraktı. Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı.    Sakarya, 'Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır'...

Sakarya'da mart ayında yağan kar şaşırttı
Sakarya'da dün akşam saatlerinde başlayan yağmur yerini kar yağışına bıraktı. Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı.

    Sakarya, 'Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır' atasözüne uygun bir günle uyandı. Hava sıcaklığının gece 1 dereceye kadar düştüğü kentte akşam başlayan yağmur yerini kar yağışına bıraktı. Sabaha kadar aralıklarla süren kar yağışında şehirin büyük bir bölümü beyaza büründü. Yüksek kesimlerde kar kalındığı 5 santimetreyi buldu. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kar yağışının etkili olduğu bölgelerde küreme ve tuzlama çalışması yaptı.
Kar meteoroloji için de sürpriz oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden il için verilen hava durumu tahmininde bugün için kuvvetli yağmur uyarısında bulunuldu. Ancak yağmur yerini kar yağışına bıraktı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder