banner181
banner210

Ucuz: Mersin’e yapılacak yatırımların takipçisi olacağız

12 Mart 2012 Pazartesi 10:49
Bu haber 405 kez okundu

Mersin Ekonomi Platformu (MEP) Dönem Başkanlığına seçilen TURAB Başkanı Emin Ucuz, yapılacak yatırımların takipçisi olacaklarını belirtti.Mersin Ekonomi Platformu’nda (MEP), Türk-Arap Ülkeleri İşadamları Derneği (TURAB) dönemi başladı....

Ucuz: Mersin'e yapılacak yatırımların takipçisi olacağız
Mersin Ekonomi Platformu (MEP) Dönem Başkanlığına seçilen TURAB Başkanı Emin Ucuz, yapılacak yatırımların takipçisi olacaklarını belirtti.

Mersin Ekonomi Platformu’nda (MEP), Türk-Arap Ülkeleri İşadamları Derneği (TURAB) dönemi başladı. TURAB adına MEP Başkanlığını Emin Ucuz üstlendi. Başkan Yardımcılığına Servet Özkaya’nın seçildiği MEP’te Genel Sekreter Feridun Gündüz ve Sayman Alper Gürsoy’un görevlerine devam etmesi kararlaştırıldı.

Mersin’deki 19 sivil toplum kuruluşunun (STK) bir araya gelerek kurduğu ve her STK’nın 6 aylık dönem başkanlığı ile yönetilen MEP’te, ilk 6 aylık görev süresi dolan Mersin Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) görevi TURAB’a devretti. Devir teslim töreni Marina içerisindeki bir lokantada gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan MEP eski Başkanı Ali Doğan başarılı bir dönemi geride bıraktıklarını belirterek yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. MEP’in toplu hareket ederek, kent adına hayata geçirilecek projelerin daha hızlı yol almasını sağlamak adına önemli çalışmalara imza attığını vurgulayan Doğan, “Daha yapacak çok iş var” diyerek, yeni dönemde TURAB’a başarılar diledi.

Daha sonra başkanlığı devralan Emin Ucuz’da üyelere, yeni dönemde yapacakları çalışmalar ve hedefleri ile ilgili bir konuşma yaptı.
Güçlü bir Mersin lobisi oluşturulması amacıyla kurulan MEP’in bu önemli misyonu en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını kaydetti.
Bu amaçla aktif bir çalışma dönemine imza atacaklarını vurgulayan Ucuz şöyle devam etti: “Kentin sorunlarının çözümü ve yeni dünya düzenine uyumda ihtiyacı olan yatırımların hayata geçirilmesinde yürütülecek çalışmaları yakından takip ederek, en hızlı şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için çalışacağız. Özellikle kentimiz için büyük bir fırsat olan 2013 Akdeniz Oyunlarına hazırlık çalışmaları, Uluslar arası Çukurova Bölgesel Havalimanı, Tarsus – Kazanlı Projesi, Antalya Yolu, bölge hastanesi gibi konuların takipçisi olacağız.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder